Kaplumbağaların Yuvasında Yanlayan Sürücüye Rekor Ceza!

Antalya Kumluca’da caretta carettaların yuvalarının bulunduğu üreme alanında, aracıyla drift yapan sürücüye 60 bin lira ceza kesildi.

Kumluca’da drift yaparak üreme alanındaki koruma kafeslerine ve yuvalara zarar veren maganda, rekor cezaya çarptırıldı. Daha önce de ehliyetine el konulmuş ve bin 110 liralık trafik cezasına çarptırılmış sürücüye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından biyolojik çeşitlilik ile bu çeşitliliği barındıran ekosistemin korunmasına ilişkin maddeyi ihlal ettiği sebebiyle 60 bin 163 lira, 4 kaplumbağ yuvasını bozduğu için de 400 lira ceza kesildi.

İçinde 3 gencin bulunduğu araç, sahildeki üreme alanında drift yaptı. Gençleri gören 75 yaşındaki Şehabettin Yaşar, alanın caretta caretta üreme alanı olduğunu bu yüzden de bölgede araç kullanmamaları gerektiği konusunda gençleri uyardı. Alkollü oldukları tespit edilen gençler, Şehabettin Yaşar’a küfür ederek darp etti.

YAVRULARIN OLDUĞU YUMURTALAR KIRILDI

Daha sonra kuma saplanan araçlarını bırakıp bölgeden yaya olarak kaçan gençler, olay yerinin 3 kilometre ilerisinde yakalandı. İsimleri açıklanmayan şüpheliler gece boyunca İlçe Emniyet Müdürlüğünde tutuldu. Yapılan incelemeler sonucunda caretta caretta kafeslerinin kırıldığı ve bazı yuvalardaki yumurtaların ezilip parçalandığı tespit edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri, hazırlamış oldukları raporu tamamladı ve E.Y. isimli sürücüye 60 bin 563 lira toplam para cezası verildi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı