Kaplıca Turizmine 185 Milyon Dolar Yatırdılar!

Termal turizmin merkezlerinden olan Yalova'ya 2 bin 300 yataklı bir otel açıldı. Ülke turizmine büyük katkı sağlayacak projenin bedeli ise tam 185 milyon dolar.

Türkiye’nin bacasız fabrikası turizm sektörü gün geçtikte daha da büyüyor. Dünyadaki rakipleriyle ciddi anlamda boy ölçüşen Türkiye deniz turizminin yanı sıra son yıllarda sağlık ve kültür turizmi ile de ön plana çıkıyor. Termal turizm de bu alandaki yerini almak isterken Yalova’ya dev bir tesis inşa edildi.


Açılışı gerçekleşen otel ihtişamıyla göz kamaştırırken istihdamıyla da ilgi odağı oldu. Yaklaşık 600 kişiye iş imkanı sağlayan Terma City misafirlerini beklemeye başladı. 2 bin 300 yatak kapasiteli otele ilk günden büyük ilgi oldu. Karaderili Grup’un girişimi olan işletmeye harcanan para ise tam 185 milyon dolar. Toplamda 4 bin 550 yatak kapasitesine ulaşan şirketin Rusya ile Arap ülkelerinden ciddi turist potansiyeli olduğu bilinirken Yalova’ya açılan yeni otelin bu yelpazeyi genişletmesi bekleniyor.

BELEDİYE BAŞKANINDAN YATIRIM ÇAĞRISI

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı da yatırımcılara teşekkür etti. Vefa Salman, şehrin muhteşem bitki örtüsü ve şifalı sularına vurgu yaparak Yalova’ya yatırım yapan iş adamlarının asla pişman olmayacağını vurguladı. Salman, Karaderili Grup’a da şehirlerine yaptıkları yatırımlarından dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı