Kapıcılar Kralı’ndaki Küçük ”İbraam” Bakın Şuan Kim

Yeşilçam'ın efsane ismi Kemal Sunal'ın baş rolünde olduğu ''Kapıcılar Kralı'' filminde kapıcı Seyyid'in oğlu rolündeki Hüsnü Yıldız yani ''İbraam'' ın gerçekte de o binanın kapıcısının oğlu olduğu ortaya çıktı. Hüsnü Yıldız'ın son hali ise bir hayli farklı.

Yeşilçam’ın en iyi yönetmenlerinden birisi olan Zeki Ökten tarafından çekilen ve baş rollerinde Kemal Sunal, Sevda Ferdağ ve Bilge Zobu’nun yer aldığı 1976 yapımı Kapıcılar Kralı filmi, senaryosu ve kalitesiyle hala güldürebiliyor. Unutulmaz bir oyunculuk sergileyen Kemal Sunal’ın, ”Kapıcı Seyyid” rolüne kattığı kalite hala enerjisini korurken,diğer oyunculardan kapıcının oğlu İbraam rolüne hayat veren Hüsnü Yıldız’ın da son hali ortaya çıktı.


Hüsnü Yıldız

KAPICI SEYYİD’İN OĞLU GERÇEKTEN KAPICIYMIŞ

Filmde kapıcı Seyyid’in oğlu rolünde ki İbraam karakteri, başarılı çocuk performansıyla takdir toplamış, filmin kendi dalında en iyi, ve yönetmen en iyi yönetmen ödülünü almasında rol oynamıştı. Kapıcı Seyyid’in oğlu, İbraam’ı canlandıran Hüsnü Yıldız, o dönem gerçekten de o binanın kapıcısının oğluymuş. Başarılı performansının altında yatan şey, oynamadan oynamasıymış.

Hüsnü Yıldız

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı