Kapı ziline “Sağlıkçı” yazdılar! hacamat yaptıkları kadın ölüyordu…

İstanbul Aksaray’da hacamat yaptıran kadın evine döndükten sonra fenalaştı. Acile kaldırılan kadın tedavisinin sonrasında şikayetçi oldu. Şikayet üstüne polis zilinin üstünde sağlıkçı yazan daireye baskın yaptı, 2 kişi gözaltına alındı.
Takip et
Kapı ziline “Sağlıkçı” yazdılar! hacamat yaptıkları kadın ölüyordu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Esenler’de emlakçılık yapan E.B. (35) bir süredir yaşadığı sağlık sorunu için arkadaşının tavsiyesiyle hacamat ve sülük tedavisi yaptırmaya karar verdi. Arkadaşının aynı tedaviyi yaptırdığı Fatih Aksaray’da tabelası da bulunmayan apartman dairesine gitti. İddiaya göre burada, E.B.’nin özel bölgesine sülük işlemi uygulandı, sonrasında aynı bölgeye jiletle kesik atılarak hacamat işlemi yapıldı. Eve giderek duşa giren E.B., fenalaştı, hastaneye kaldırıldı. Acil serviste tedavi gören kadın, daha sonra Şehremini Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu.

ZİLİNDE ‘SAĞLIKÇI’ YAZAN DAİREYE BASKIN

E.B’nin şikayeti üstüne harekete geçen Şehremini Polis Merkezi Suç Araştırma Büro Amirliği ekipleri, söylenen adrese gittiklerinde 6 katlı binada herhangi bir tabela göremedi. Polis, zilinde ‘sağlıkçı’ yazan daireye baskın yaptı. Ekipler kaçak faaliyet gösteren adreste arama yaptı. Aramada çok sayıda ilaç, iğne, reçete, gazlı bez, hacamat için kullanılan bardaklar olduğu tespit edildi. Öte Yandan buzdolabının içinde tedavide kullanılan sülükler ile zeytin gibi gıdaların yanı sıra çok sayıda ilaca rastlanıldı. Hacamat tedavisinde kullanılan materyaller polis merkezine götürüldü. Evde bulunan 2 kişi de ifadesi alınmak için polis merkezine götürüldü. İfadeleri alındıktan sonra 2 kişi serbest bırakılırken, hacamat işleminin yapıldığı yer Fatih Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün de olayla alakalı inceleme başlattığı öğrenildi.

Kapı ziline “Sağlıkçı” yazdılar! hacamat yaptıkları kadın ölüyordu…

“ZİLİNDE ‘SAĞLIKÇI’ YAZIYORDU, BEN ŞÜPHE ETTİM”

Yaşadıklarını anlatan E.B. “Özel bir rahatsızlık nedeniyle, tavsiye üstüne Aksaray’da bir sağlık kuruluşu isimi altında bir yere gittim. Zilinde sağlıkçı yazıyordu şüphe ettim. Orada çöp, kanlar, sülükler ve hacamatı yapanların elleriyle hastadan almaları dikkatimi çekti. Gene de deneme maksatlı yaptırdım. Herhangi bir belge göremedim. Yaptırdığım gibi baş dönmesi oldu. Özel bölgeme jilet attı” şeklinde konuştu.

“‘ANNE BEN ÖLÜYORUM’ DEDİM”

E.B. “Özel bir hacamat tedavisi ve sülük tedavisi diye özel bölgeme yaptırmak istedim. Canım yandığını hissettim bir de jilet attı. Kanamam çok oldu, eve gidince fark ettim. Sülük yapışmayınca jilet atıyormuş kana gelsin diyerek. Ben yadırgadım ama artık yapılmıştı. Ayağa kalkınca bir başım döndü. Tansiyonum düştü, özel bir araçla evime gidiyordum, ayakta duramayacağımı anladım. Eve gidince banyoya girdim. Banyoda yarım kilo kan aktı. Bunun normal olmadığını anladım ve bayıldım. ‘Anne ben ölüyorum’ dedim, ardından hiç bir şey hatırlamıyorum. Ambulans beni götürdü, gözümü hastanede açtım” diyerek konuştu.

“ŞİFASI OLUR DEDİM AMA BETER OLDUM”

E.B. , “Doktor bana çok kızdı ‘Bu Şekilde bir şey olanaksız neden yapılıyor? Özel bölgeye zaten sülük tedavisi yapılmaz. 24 saat kanınız durmaz bunun için müşahedede kalmanız gerekiyor’ şeklinde konuştu. Kan takviyesi yapılmasına gerek yok denildi ama biraz daha hastaneye geç kalsaydım, bence kan takviyesi lazımdı. Çünkü gerçekten ölümün ucundan döndüm. Ben ilk kez yaptırdım ve de son olmuş oldu. Bana burayı tavsiye eden arkadaşım ikinciye gittiğinde o da aynı şikayetleri yaşadı ama o şikayetçi olmadı. Ölümden döndüm” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.