Kapanan genelevler Almanya’nın gündemine oturdu!

Federal Cinsel Hizmetler Birliği Almanya'da koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında kapatılan genelevlerin yeniden açılmasını istedi.

16 milletvekiline hitaben bir açık mektup kaleme alan dernek, genelevlerin kapalı kalması ve para karşılığı cinsel ilişkinin yasaklanması için ortada bir gerekçe olmadığını ifade etti. Söz konusu Hrıstiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) 16 milletvekili daha önce Almanya’da para karşılığı cinsel ilişkinin tümüyle yasaklanmasını talep etmişti.

Dernek, kısıtlamalara getirilen gevşetmenin seks işçileri için de geçerli olması gerektiğini savundu. Açık mektupta “gelir oluşturulması ve müşterilere insani, dengeleyici ve onlar açısından korona zamanında hayatsal öneme sahip, iyi bir servis sunulması için” cinsel hizmet branşının tekrardan faaliyete geçirilmesi istendi. Mektupta öbür branşlarda olduğu gibi bir hijyen konsepti üstünde çalışıldığı ve bunun siyasilere sunulduğu söylendi.

“SAĞLIK ONLARIN SERMAYESİ”

Hijyen ve sağlığın seks işçilerinin çıkarına olduğunu ifade eden dernek sağlığın “onların sermayesi” olduğunu ifade etti. Seks işçilerinin zaten sağlık önlemlerine dikkat ederek çalışma deneyimine sahip oldukları ve sağlık kontrollerinden geçtikleri söylendi.

Federal Cinsel Hizmetler Birliği’nin milletvekillerine hitaben yazdığı mektupta “Eğer tutumunuzda sabit değilseniz ve yeni deneyimlere açıksanız, sizi açıldıktan sonra bir genelev ziyaretine davet etmek isteriz. (Branşın) farklı bölümlerinde süreçlerin nasıl işlediği ile alakalı bir izlenim edinebilir ve seks işçileriyle diyalog kurabilirsiniz” dendi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı