Kanı Damardan Değil Gözlerinden Damlıyor!

Irak'ta yaşayan bir genç, adı ve sebebi bilinmeyen hastalığı ile savaşıyor. Ülkesinde hastalığına çare bulunamayan genç ülkemizden yardım istiyor.

Kanı Damardan Değil Gözlerinden Damlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak’ta yaşayan Mahmud isimli bir genç daha önce hiç rastlanmayan bir hastalığın pençesinde. Gözlerinden gözyaşı yerine kan akan genç gittiği hiç bir hastanede tedavi edilemeyince çareyi Türkiye’den yardım istemekte buldu. Zaman zaman kulaklarından da kan akan Mahmud çaresizliğini dile getirirken bu hastalığı nedeniyle kimsenin yanına yaklaşmak istemediğini söylüyor ve yardım bekliyor.

Bu rahatsızlığa iki ay önce yakalandığını belirten genç, hiçbir yerinde kesik ya da yara izi bulunmadığını belirterek doktorların da kanın neden aktığını bir türlü çözemediğini söyledi. Musul ve Dohok’ta gittiği hiçbir doktorun kendisini tedavi edemediğini söyleyen Mahmud, gözlerinden ve kulaklarından kan geldiği zaman derisinin de istemsizce hareket ettiğini dile getirdi.

AİLE DE PERİŞAN OLDU

Kanaması başladığı zaman kendisinden geçen Mahmud’un ailesi de çaresiz. Konu ile ilgili konuşan Mahmud’un abisi kardeşinin 50’den fazla kez muayene olduğunu ancak bir türlü hastalığının ne olduğunun bulunamadığını söyledi. Kardeşi ile birlikte Türkiye’deki doktorlar ve sağlık kurumlarından yardım isteyen abi “Mağdur durumdayız. Kardeşimin gözlerimizin önünde bu durumda olması bizi çok üzüyor” ifadelerini kullandı.

Dilan Uğun Gül
dilanugungul@haber.com - - -

Dilan Uğun Gül 1994 İstanbul doğumludur. Lisede Radyo TV bölümünü bitirdikten sonra editörlük kariyerine başlayan Dilan Uğun Gül, İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Çeşitli haber...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.