Kangal Köpek Sahibi Olmak İçin 15 Ay Bekliyorlar

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü Sivas’ın meşhur Kangal köpeklerinin doğal hayatını koruyor ve yetiştirilmesini sağlıyor. Bu kurumdan Kangal köpek yavrusu edinmek isteyen kişilerin 15 ay boyunca sırada bekledikleri öğrenildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü kontrolünde yetiştirilen saf kan ırk Kangal köpekleri sahip edinmek isteyen bir çok kişinin sırada beklediği öğrenildi. Sivas şehriyle özdeşleşen Kangallar’ı şu an için bile sahip edinmek için sırada bekleyen 270 kişi var.

Yavru Kangallar’ın dişileri 65 santimetre, erkek olanları ise 75 santimetreyi bulduklarında satılıyor. Bu yavruların satış fiyatı 2000 TL artı KDV olarak belirlendi. Yavru köpeklerden ziyade yetişkin Kangallar da satılıyor. Bu köpeklerin fiyatı ise 3000 TL’den başlıyor.

KANGAL İSMİ 1960’LARDAN SONRA VERİLMEYE BAŞLANDI

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan tesislerde görevli Seydi Vakkas Karaoğlan, Kangal isminin, Sivas şehrinde bu köpekleri en çok sahiplenen ilçe olan Kangal’dan geldiğini söyledi. Resmiyette ilk kez Kangallar’a sahip çıkan kurum olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, bu saf kan köpeklerin ırkının korunmasını sağlamak amacıyla her türlü hizmeti sunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı