adplus-dvertising

Kandilli Rasathanesi’nden Açıklama Yapılırken Deprem Oldu

Kandilli Rasahatnesi'nden İstanbul'daki depremle ilgili açıklama yapıldığı sırada canlı yayında deprem oldu.
Takip et
Kandilli Rasathanesi’nden Açıklama Yapılırken Deprem Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün İstanbul’da olan ve büyük endişeye sebep olan depremle alakalı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener açıklamalar yaptı. Kandilli Rasathanesi’nden açıklama yapıldığı sırada canlı yayında deprem olması şaşkınlık yarattı.

Kandilli Rasathanesi’nden Açıklama Yapılırken Deprem Oldu

Özener, yaptığı açıklamada “Depremlerin daha fazla doğu segmentte olduğunu görüyoruz. Şu anda da deprem oldu. Depremi hassas bir biçimde çözecekler. Orta segmentin üstünde şu anda bir deprem görmüyoruz” sözlerini kullandı.

AÇIKLAMA YAPILDIĞI SIRADA DEPREM OLDU

Özener, arkasındaki ekrandan depremle alakalı bilgiler aktardığı esnada deprem oldu. Duyulan siren sesinin sonrasında Özener’in sakinliğini korumaya uğraşması kameralar tarafından kaydedildi.

Özener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Son 30 senedeki 4 ve 4.5’luk depremlere bakarsak daha çok doğu ve batı segmentinde olduğunu fark ediyoruz. Orta segment 1766 depreminin olduğu bölüm. 200’ün üstünde deprem kaydettik dünden beri. Son 4 depreme dikkatinizi vermenizi istiyorum. 5.7 ve artçıların olduğu yer ana fayın kuzeyinde olan depremler. Bundan sonra olan bazı depremlere baktığımız zaman artçı şokların güneye doğru gittiğini görüyoruz. Bu sebeple Kandilli olarak burada yapmamız gereken artçı sarsıntıları izlemek ve gelişimini takip etmek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.