Kandil, Öcalan’ın Tarafsızlık Çağrısına Resti Çekti

Öcalan'ın Pazar günü yapılacak İstanbul seçimleriyle ilgili Kürt halkına tarafsız kalmaları yönündeki çağrısına yanıt terör örgütünün elebaşlarından Karayılan'dan geldi.

Türkiye dün akşam terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın mektubuna kilitlendi. İstanbul seçimlerine saatler kala bir mektup gönderen Öcalan, İmamoğlu’na destek vereceklerini açıklayan HDP’ye tarafsız kalmaları yönünde bir çağrıda bulundu.


KANDİL, RESTİ ÇEKTİ

Öcalan’dan gelen bu sürpriz çağrıya ilk yanıt HDP’den geldi. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan HDP kanadı, Öcalan’ın çağrısını yok sayarak İmamoğlu’nu desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. Büyük yankı uyandıran bu çıkış sonrası gözler Kandil’e çevrildi. Öcalan’ın posteri önünde bir açıklama yapan terör örgütünün sözde liderlerinden Karayılan, tıpkı HDP gibi Öcalan’ın çağrısına resti çekerek alanen seçimde İmamoğlu’na destek çağrısında bulundu. Öcalan’ın çağrısına yanıt olarak HDP ve Kandil kanadından gelen bu açıklamalar büyük şaşkınlık yarattı. Daha önceleri tek sözüyle Kürt siyasetine ve Kandil’e yön veren Öcalan, dünkü açıklamasıyla neden yok sayıldı kimse anlayabilmiş değil.

DEMİRTAŞ DA “İMAMOĞLU” DİYOR

Öte yandan uzun süredir cezaevinde bulunan Demirtaş da yaptığı çağrıda Kürt halkından İmamoğlu’na destek vermelerini istemişti. Bakalım Kürt halkı 23 Haziran günü Öcalan’ın mı yoksa Demirtaş’ın mı sözüne itibar edecek. Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı