Kanal İstanbul, Ak Parti’nin çevreci imajını bozdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan çevrecilik anketinde AK Parti birinci sırada çıksa da katılımcıların çoğu hiçbir partinin çevreci olmadığını savunuyor. Erdoğan Kanal İstanbul için talimat verdi.
Takip et
Kanal İstanbul, Ak Parti’nin çevreci imajını bozdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz çarşamba günü yapılan MYK toplantısında, kurmaylarından, Kanal İstanbul’un çevreci bir proje olduğunun halka çok iyi anlatılmasını istediği söylendi.

Toplantıda, Kanal İstanbul projesinde yer verilen, yaban yaşamını korumak ve yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için yapılacak olan ‘ekolojik köprü’ hakkında değerlendirmeler yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, muhalefetin projeye yönelik olumsuz söylemlerine karşı kurmaylarına Kanal İstanbul’un ne kadar çevreci bir proje olduğunun vatandaşa anlatılması yönünde talimat verdiği öğrenildi.

Çevreye en duyarlı parti AK Parti

MYK toplantısında, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan bir sunum yaptı. Sunumda 5 bin kişinin katıldığı ankete yer verildi.

Katılımcıların yüzde 34’ü ise aynı soruyu ‘hiçbiri’ diyerek yanıtladı. Muhalefetin otoyollara yönelik eleştirilerin de gündeme geldiği sunumda, otoyolların yalnızca ulaşımın rahatlamasını sağlamadığı, çevreye de katkısı olduğu, 90 milyon ton karbon salınımını önlediği söylendi. Öte Yandan, ‘ücretli poşet’ uygulamasının getirilmesiyle yüzde 90 oranında tasarruf sağlandığı da ifade edildi.

Diyarbakır Değerlendirmesi: Milletimizin davamıza teveccühünü gördük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretiyle alakalı de değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’ın, “Vatandaşlarımızla rûberû bir araya geldiğimizde, buluşmalar gerçekleştirdiğimizde milletimizin teveccühle davamıza yöneldiğini gördük” dediği ifade edildi. Erdoğan’ın öte yandan, kurmaylarına, “Çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacaksınız. Yaz dönemi geliyor, hepimiz sahaya ineceğiz. Tevazuuyla hareket edeceğiz” talimatını verdiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.