adplus-dvertising

Kanada’yı vuran Fiona Kasırgasında ölü sayısı artıyor! Evler su altında…

Okyanus üzerinden Kanada'ya ulaşan Fiona Kasırgası kıyı kesiminde faciaya sebep oldu. Binlerce ev sular altında kalırken kasırga sebebiyle ölenlerin sayısı 5'e yükseldi. Bölgeye şiddetli kasırga yüzünden elektrikte verilemiyor.
Takip et
Kanada’yı vuran Fiona Kasırgasında ölü sayısı artıyor! Evler su altında…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fiona Kasırgası, geçtiğimiz pazar günü Porto Riko’yu vurduktan sonra Dominik Cumhuriyeti ile Turks ve Caicos Adaları’na ulaşmasının sonrasında kategori 4 kasırga seviyesine ulaşmıştı. ABD’ye bağlı Porto Riko olmak üzere birçok adada büyük hasara neden olan Fiona Kasırgası, Kanada’nın doğu kıyılarına ulaştı.

EVLERİ SU BASTI, ELEKTRİK GİTTİ

Kasırga sebebiyle binlerce ev su altında kalırken, 500 binden fazla hane elektriksiz kaldı. Yetkililer, Nova Scotia ve Prens Edward Adası’nda aşırı tehlikeli dalgalar ve şiddetli sel sebebiyle kıyı bölgelerinde yaşayanlara tahliye çağrısı yaptı. Ülkenin en büyük iki havayolu şirketi Air Canada ve WestJet Airlines, Cuma akşamından itibaren seferlerini askıya aldı. Kasırganın en fazla hissedildiği Nova Scotia’da çok sayıda ağaç devrildi, binaların çatısı uçtu. Bölgede yaşayan 414 bin kişi elektriksiz kaldı. Birçok yol kasırga sebebiyle kullanılamaz hale gelirken, bölgede mobil telefon hatlarında da bağlantı sıkıntısı yaşandı.

Kanada’yı vuran Fiona Kasırgasında ölü sayısı artıyor! Evler su altında…

5 KİŞİ ÖLDÜ

Fiona Kasırgası, bu sabah vurduğu Kanada’da 5 kişinin ölümüne yol açtı. Öte yandan saatte 152 kilometre hızla karaya vuran Fiona Kasırgası, şiddetini kaybederek saatte 80 kilometreye kadar geriledi. Kanada’dan önce Porto Riko ve Dominik Cumhuriyeti’ni vuran kasırga, can ve mal kayıplarına neden olmuştu.

Kanada’yı vuran Fiona Kasırgasında ölü sayısı artıyor! Evler su altında…

Kanada için tarihi özellikte olduğu söylenen kasırga sebebiyle Başbakan Justin Trudeau, eski Başbakan Şinzo Abe’nin cenaze törenine katılmak üzere gideceği Japonya seyahatini, hükümetin acil vaziyet müdahalesini desteklemek üzere erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.