Kanadalı Bir Şirket Görünmezlik Pelerini Geliştirdi

Kanadalı askeri kamuflaj üniforma üreticisi olan HyperStealth Biotechnology Corporation, ‘Kuantum Görünmezlik’ adını verdiği malzemenin patentini aldı.

HyperStealth Biotechnology Corporation araştırmacıları; bir kişiyi, aracı, gemiyi, binayı gizleyebilen ‘Kuantum Görünmezlik’ adını verdiği malzemenin patentini aldı.

Ürdün, Şili, Birleşik Arap Emirlikleri ve Afganistan başta olmak üzere birçok orduya askeri kamuflaj üreten HyperStealth Biotechnology Corporation şirketi, herhangi bir kişiyi veya nesneyi görünmez yapabilen ‘Quantum Sheath’ (Kuantum Görünmezlik) adını verdikleri bir malzeme geliştirdi.

Ekim ayı başında şirket tarafından pantent başvurusunda ortaya çıkan ürün, bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan ilgili nesnenin etrafındaki ışığı bükerek, hedefe görünmezlik sağlıyor. Şirket tarafından ürünü tanıtmak için yaklaşık 100 dakikalık bir video çekildi. Videoda ‘Quantum Sheath’ ile tank ve uçak maketini görünmezlik pelerini ile gizlenebildiği gösterildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada görünmezlik pelerinin çok ince ve hafif olduğu belirtildi ve ‘Quantum Sheath’ ile çevrelenen bir insanın, aracın veya binanın, ultraviyole (UV), kızılötesi ve kısa dalga kızılötesi sistemlerinde dahi görünmediğine dikkat çekildi.

“Quantum Stealth, herhangi bir ortamda, herhangi bir mevsimde, günün veya gecenin herhangi bir saatinde, başka hiçbir kamuflajın sağlayamayacağı bir gizlilik vaat ediyor” ifadesini kullanan Hyperstealth CEO’su, son dokuz yıldır bu teknoloji üzerinde çalıştıklarını belirtti. CEO ayrıca ürünün terör ya da diğer suç faaliyetlerinde kullanılabileceğine dikkat çekerken, bu gibi korkunç senaryoların dikkate alınması gerektiğini söyledi. Ürünün üretim tarihi ve fiyatı konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı