adplus-dvertising

Kanada’dan küstah teklif! Türkiye NATO’dan atılsın…

Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılma münakaşaları devam ediyor. Türkiye’nin kararı ise terör örgütlerini barındırması gerekçesi ile olumsuz. Türkiye’nin bu kararı dünya gündeminde büyük yankı buldu.
Takip et
Kanada’dan küstah teklif! Türkiye NATO’dan atılsın…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye; Finlandiya ve İsveç’i terör örgütü YPG/PKK’ye siyasi ve askeri destek verdiği gerekçesiyle, NATO’ya katılımlarına olumsuz baktığını duyurmuştu.

Türkiye’nin, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine yönelik tutumuna bir tepki de Kanada’dan geldi.

Kanada’dan küstah teklif! Türkiye NATO’dan atılsın…

SKANDAL AÇIKLAMA: ”TÜRKİYE, NATO’DAN ATILSIN”

Yunan asıllı Kanadalı Senatör Leo Housakos, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye ve iki aday ülke arasındaki anlaşmazlığın “Türkiye’nin NATO’dan atılmasıyla son bulacağını” söyledi.

Senatör Leo Housakos, “Bu sorun kolayca çözülebilir. Türkiye’yi ve Erdoğan’ı NATO’dan atın. Uluslararası hukukun üstünlüğüne saygı duymayan otokratlar ve hükümetler, en başından itibaren NATO’nun bir parçası olmamalıdır” diye konuştu.

TÜRKİYE ALEYHTARLIĞI YAPAN BİR SENATÖR

Kasım 2018’de Senatör Leo Housakos’un, Kanada parlamentosunda sunduğu sözde “Pontus Soykırımı” önergesi, 32 aleyhte, 16 lehte ve 21 çekimser oyla reddedilmişti.

Leo Housakos, Türkiye aleyhine daha önce yaptığı açıklamalarda “Türkiye, NATO’da güvenilmez bir ortak olduğunu kanıtladı. Kanada’nın Türkiye’ye yaklaşımını işbirliğinden sınırlamaya kaydırması gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.