Kanada’da Marihuanalı kek yiyen askerler top atışı yaptı!

Kanada’da bir asker ile ilgili, topçu takımındaki ekip arkadaşlarına atış eğitimi esnasında marihuanalı kek yedirdiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı
Takip et
Kanada’da Marihuanalı kek yiyen askerler top atışı yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

New Brunswick eyaletindeki Gagetown askeri üssünde 2018 Temmuz’da meydana gelen olayla ilişkili soruşturmada, topçu asker Chelsea Cogswell’in, üç hafta süren yoğun atış talimi esnasında üsteki kantinde görev yaptığı söylendi.

Haziran 2011’den beri askeriyede bulunan Cogswell, iddialara göre içine marihuana eklediği küçük kekleri görev başındaki askerlere verdi.

Soruşturma metninde “Bir asker hariç kekleri yiyen bütün ekibin susuzluk, halsizlik, kafa karışıklığı, ağız kuruluğu ve paranoya gibi belirtiler göstermeye başladığı” iddia edildi.

Metinde “Vaziyetten etkilenen birkaç askerin silah ve patlayıcı eğitimlerini güvenli biçimde gerçekleştiremediği” ifade edildi.

Bunun üstüne doktorlar askerleri tedavi ederken, yetkililere de şikayette bulunuldu.

Ülkede bir asker ilk kez bu tür bir iddiayla askeri mahkemeye sevk edildi.

Başsavcılık sözcüsü Wendy Wharton açıklamasında “Soruşturma kayıtlarımız incelendiğinde, ilk kez bir askeri görevlinin ekip arkadaşlarına rızaları olmadan marihuana verdiği iddiasıyla askeri mahkemeye sevk edildiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Cogswell, yüz kızartıcı biçimde davranma, düzen ve disiplini bozma ve ekiptekilere tehlikeli madde vermek suçlarından yargılanacak.

Duruşmanın ağustosa yapılması planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.