adplus-dvertising

Kanada’da fırtına yüzünden 8 kişi öldü, elektrik verilemiyor!

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilirken, ortalama 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı aktarıldı.
Takip et
Kanada’da fırtına yüzünden 8 kişi öldü, elektrik verilemiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerini fırtına vurdu. Polis, fırtına sebebiyle şu ana kadar en az 8 kişinin yaşamını yitirdiğini doğrularken, çok sayıda kişinin ise yaralandığını ifade etti. Can kayıplarının çoğu rüzgar hızı saatte 132 kilometreye ulaşan fırtına neticesi devrilen ağaçlar sebebiyle meydana gelirken, her iki eyaletten de geçen Ottawa Nehri’nde bir teknenin alabora olması neticesi 51 yaşındaki bir kadının ise boğularak yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Kanada’da fırtına yüzünden 8 kişi öldü, elektrik verilemiyor!

Ortalama 1 milyon kişi elektriksiz kaldı

Hydro One ve Hydro Quebec elektrik firmaları tarafından yapılan açıklamada, her iki eyalette ortalama 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı söylenerek, elektrik dağıtımının eski haline dönmesinin birkaç gün süreceği ifade edildi. Yetkililer, fırtına neticesi Ottowa bölgesinde 200 elektrik direğinin yıkıldığını söyledi.

İki kasabada OHAL ilan edildi

Ontario eyaletinde yer verilen Uxbridge ve Clarence-Rockland kasabasında fırtınanın neden olduğu yıkım sebebiyle olağanüstü hal ilan edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.