Kanada’da artan hava sıcaklıkları sebebiyle okullar ve mağazalar kapatıldı!

Kanada’nın batısını etkisi altına alan sıcak hava dalgası, ülkede son 84 senenin en sıcak yazının meydana gelmesine neden oluyor. British Columbia eyaletinde dün öğleden sonra kaydedilen 46,1 santigrat derece ülkede şuana kadar kaydedilen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçerken, sıcaklar sebebiyle eyalette restoranlar, perakende satış mağazaları ve bazı okullar kapatıldı. Koronavirüs aşısı yapılan klinikler de randevularını ileri tarihe ertelemeye başladı.
Takip et
Kanada’da artan hava sıcaklıkları sebebiyle okullar ve mağazalar kapatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanada Meteoroloji Hizmetleri’nin açıklamasına göre, British Columbia eyaletinde dün öğleden sonra kaydedilen 46,1 santigrat derece sıcaklık, ülkede şuana kadar kaydedilen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti.

Kanada tarihindeki bir önceki rekor yüksek sıcaklık, Temmuz 1937’de Saskatchewan eyaletinde kaydedilen 45 santigrat derece olmuştu.

BİRÇOK EV İÇİN TAHLİYE KARARI

Bu arada British Columbia eyaletindeki Pemberton Vadisi’nde aşırı sıcaklar sebebiyle karların beklenenden hızlı ve çok eridiği, bu sebeple yükselen nehir seviyeleri yüzünden birçok ev için tahliye kararı verildiği bildirildi.

Kanada Çevre Bakanlığı meteorologlarından Derek Lee, CBC’ye yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının bugünden itibaren daha da yükseleceğini ve bazı bölgelerde 50 santigrat derecenin kaydedilmesinin beklendiğini belirtti.

Öte yandan British Columbia eyaletinin metropol şehirlerinde, sıcak havanın olumsuz etkilerine karşı serinleme merkezleri açıldı.

KORONA AŞI RANDEVULARI İLERİ TARİHE ERTELENDİ

Eyalette sıcaklar sebebiyle restoranlar, perakende satış mağazaları ve bazı okullar kapatılırken, Kovid-19 aşısı yapılan klinikler de randevularını ileri tarihe ertelemeye başladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.