Kanada Başbakanı Trudeau’ya Greta şakası: NATO’dan ayrılın!

Rus komedyenler Vladimir Kuznetsov (Vovan) ve Aleksey Stolyarov (Lexus), Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya telefon şakası yaptı. İklim akvisti Greata Thunberg taklidi yapan biri, Trudeau’ya NATO’dan ayrılmaları çağrısı yaptı
Takip et
Kanada Başbakanı Trudeau’ya Greta şakası: NATO’dan ayrılın!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Vovan ve Lexus olarak bilinen Rus komedyenler Vladimir Kuznetsov ve Aleksey Stolyarov’un bu seferki hedefi Kanada Başbakanı Justin Trudeau oldu. Taraflar arasındaki 10 dakikalık telefon görüşmesi, ocak ayında İran’da Ukrayna uçağının düşürülmesinin ardından gerçekleşti. Kendini iklim aktivisti Greta Thunberg olarak tanıtan üçüncü bir kişi ile Trudeau arasındaki konuşmanın kaydı, önceki gün Vovan ve Lexus’un YouTube’daki kanalında yayınlandı.

Greta, Trudeau’ya uçağın vurulması olayından sonra meydana gelen uluslararası gerginlikten dolayı endişe duyduğunu ve durumun korkunç olduğunu söyledi. Trudeau ise “Evet, öyle” yanıtını verdi.

Trudeau, gerginliğin giderilmesi için elinden geleni yaptığı konusunda Greta’yı temin etmeye çalıştı.

Greta, ‘geleceğimiz gibi bugünün de bizden çalınmaması yönünde adımlar atmaları için’ Trudeau’dan ABD Başkanı Donald Trump ve NATO üstündeki etkisini kullanmasını rica etti.

“ÇOCUK GİBİ DAVRANIYORSUNUZ”

Greta’ daha sonra, “Yetişkinsiniz fakat çocuk gibi davranıyorsunuz. Herkes için bir yerin olacağı bir dünya yaratabiliriz. Siyah ve beyazlar için. Hristiyanlar ve Müslümanlar için. Trump ve Putin için. Sizin için, benim için. Boris Johnson için. Corbyn için…” ifadelerini kullandı. Greta daha sonra cümlesine South Park çizgi filmindeki Kanadalı karakterler olan “Terrance ve Phillip için…” sözleriyle devam etti.

“ÇİÇEK TOPLAYIN”

Trudeau ise bunun doğru bir bakış açısı olduğunu belirterek, Greta’ya geçen yıl federal seçimler öncesinde Kanada’yı ziyaret ettiği için teşekkür etti. Trudeau, ziyaretin iklim değişikliği lehine bir seçim sonucuna ulaşılmasına katkıda bulunduğunu ifade etti. Bu sırada araya giren Greta, “NATO’dan ayrılın. Silahlarınızı bırakın. Çiçek toplayın. Doğaya gülümseyin” dedi.

Trudeau, “Ben de askerlere gerek duyulmayan bir dünya hayal ediyorum, ancak henüz öyle bir dünyada yaşamıyoruz maalesef” yanıtını verdi.

SOUTH PARK KARAKTERLERİYLE TANIŞMAK İSTEYİNCE FARKINA VARDI

Konuşmanın devamında Meghan Markle’ı Prens Harry’yi manipüle etmekle suçlayan Greta, Trudeau’dan daha sonra kendisini animasyon dizisi South Park karakterleri olan Terrance ve Phillip’le tanıştırmasını istedi. Trudeau, “Ekibime sorup aranızda nasıl bağlantı kurabileceğimizi öğreneceğim” dedi.

Greta’nın bir kez daha bunun mümkün olup olmadığını sorması üzerine Trudeau bir şeyler döndüğünü fark etti. Trudeau, “Bir dakika, Terrance ve Phillip South Park’ta değiller miydi? Onları kişisel olarak tanımıyorum. Sanıyorum South Park’taki Kanadalı parodileriydi” dedi ve konuşmayı sonlandırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.