Kanada Başbakanı Trudeau’nun Siyahi Fotoğrafı, Özür Diletti

Kanada Başbakanı Trudeau, 2001 yılında çekilmiş bir fotoğrafı nedeniyle özür diledi. Trudeau’nun kendisini siyaha boyadığı görüldü.

Kanada Başbakanı Trudeau’nun, 2001 yılında katıldığı bir partide kendisini siyaha boyayarak fotoğraf çekildiği ortaya çıktı. Fotoğraf sonrasında büyük sansasyonun yaşandığı olayda Başbakan Trudeau, kamuoyundan özür diledi.

TRUDEAU, IRKIÇILIK YAPTIĞINI İTİRAF ETTİ

Kanada Başbakanı Trudeau, yaptığı açıklamada lise yıllarında ”Arap Geceleri” konseptli bir etkinliğe katıldıklarını ve bu etkinlikte Alaaddin kostümü giyerek kendisini de siyaha boyadığını ifade etti. Fotoğrafın ırkçılık barındırdığını kabul eden ve özür dileyen Trudeau, yaklaşan seçimlerdeki rakipleri tarafından da eleştirildi.

Kanada Başbakanı Trudeau’nun Siyahi Fotoğrafı, Özür Diletti
Kanada Başbakanı Justin Trudeau

Muhafazakar lider Andrew Scheer, Bu akşam Kanadalıların gördüğü, tam bir muhakeme ve dürüstlük yoksunluğu olan ve bu ülkeyi yönetmeye uygun olmayan bir kişi” açıklamasını yaparken, Yeni Demokratik Parti lideri Jagmeet Singh ise, görüntünün “sorunlu” ve “aşağılayıcı” bir durum sergilediğini ifade etti.

Yeşiller lideri Elizabeth May ise fotoğrafın ırkçılık içerdiğini ve derin bir üzüntü yarattığını kaydett. May, Başbakan Trudeau’nun özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı