adplus-dvertising

Kanada Başbakanı Trudeau: ‘Şiddetin her türlüsünün ülkemizde yeri yok’

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkenin Saskatchewan eyaletinde 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 18 kişinin ise yaralandığı bıçaklı saldırının sonrasında yaptığı açıklamada, “Şiddetin her türlüsünün ülkemizde yeri yok” şeklinde konuştu.
Takip et
Kanada Başbakanı Trudeau: ‘Şiddetin her türlüsünün ülkemizde yeri yok’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde geçtiğimiz pazar günü 10 kişinin yaşamını yitirdiği, 18 kişinin ise yaralandığı bıçaklı saldırının sonrasında Kanada Başbakanı Justin Trudeau açıklamada bulundu. Başbakan Trudeau yaptığı açıklamada, olayı “şok edici ve yürek parçalayan” bir vaziyet olarak nitelendirerek, “Şiddetin her türlüsünün ülkemizde yeri yok” şeklinde konuştu.

Başbakan Trudeau, öte yandan Saskatchewan Eyalet Başbakanı Scott Moe ile görüştüğünü dile getirerek, hükümetin kriz zamanında lüzumlu kaynaklarla eyalete destek sağlama konusunda hazır olduklarını açıkladı. Trudeau meydana gelen olayın sonrasında Saskatchewan’daki bütün hükümet binalardaki bayrakların yarıya indirildiğini söyleyerek, “Ne yazık ki, bu gibi trajediler çok yaygın hale geldi. Saskatchewan halkı ve Kanada, zorluk ve acı dönemlerde her zaman yaptığımız şeyi yapacak. Birbirimiz için bir arada olacağız, komşularımız için orada olacağız, birbirimize yaslanacağız, yas tutmaya ve iyileşmeye yardım etmeye yardım edeceğiz. Bütün Kanadalılar bu zor zamanda yanınızda olacak” ifadelerini kullandı.

Olayın katil şüphelileri 31 yaşındaki Damien Sanderson ve 30 yaşındaki Myles Sanderson’nın silahlı ve tehlikeli olduğu polisler tarafından bildirildi. Şüphelilerin 1’inci derece cinayet ve cinayet teşebbüsü suçlamasıyla karşı karşıya kalacağını ifade eden polis, şüphelileri arama çalışmalarına devam edildiğini aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.