adplus-dvertising

Kamyondan dökülen hafriyat caddeyi kapattı, faciadan kıl payı dönüldü

Arnavutköy’de seyir halinde olan bir hafriyat kamyonu ışıklarda dur, kalk yaptığı esnada dorse kapağı açılarak caddeye hafriyat döküldü.
Takip et
Kamyondan dökülen hafriyat caddeyi kapattı, faciadan kıl payı dönüldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ortalama 50 metre boyunca hafriyat dökerek ilerleyen kamyon şoförünün fark etmesi neticesinde durdu. Döküm esnasında arkasında araç olmaması yahut birinin geçmemesi faciayı engellerken, meydana gelen o dakikalar kameraya yansıdı.

Olay, dün akşam saat 19.00 sıralarında Arnavutköy Fatih Caddesi Ayazma mevkiinde yaşandı. İddiaya göre, ışıklarda dur kalk yaptığı esnada hafriyat kamyonunun dorse kısmında oluşan bir arızadan dolayı yüklü olan hafriyat yola dökülmeye başladı. Hafriyatın yola dökülmeye başladığı an bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Şans eseri aracın arkasından bir yaya geçmemesi yahut bir araba bulunmaması muhtemel bir faciayı engelledi. Yere dökülen hafriyat sebebi ile trafik bir müddet durma noktasına geldi. Hafriyat kamyonunun kasa kısmına sıkışan ve caddeye düşmeyen yüzlerce kilo ağırlığındaki beton kütle ekiplerin yardımı ile alındı. İhbar üstüne zabıta, polis ve yol bakım ekipleri yönlendirildi. Arnavutköy Belediyesi’ne bağlı iş makinesi ve İBB ekiplerine bağlı yol bakım ekiplerinin çalışması üstüne cadde ortalama 1 buçuk saat süren çalışma neticesinde temizlendi. Çalışma esnasında trafik cadde üstündeki trafik polis ekipleri tarafından kapatıldı.

Kamyondan dökülen hafriyat caddeyi kapattı, faciadan kıl payı dönüldü

“Hafriyat kamyonu sürücüsüne ceza yağdı”

Olay yerine gelen zabıta ve polis ekipleri tarafından hafriyat kamyonu sürücüsüne ceza yazıldı. Zabıta ekipleri çevreyi kirletmekten dolayı 10 bin TL ceza yazarken, polis ekipleri ise 1216 TL ceza yazdı. Trafik polislerinin kontrolü esnasında ikinci defa muayenesiz olduğu belirlenen hafriyat kamyonu trafikten men edilip yediemin otoparkına çekildi. Yapılan işlemlerin sonrasında trafik açılarak normal seyrine döndürüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.