Kamufle Olan Yılan, Küçük Çocuğu Hastanelik Etti

Denizli'de piknik yapmak için ormanlık alana giden ailenin oturduğu masada kamufle olan yavru yılan, küçük çocuğu ısırdı.

Yaşam alanları istila edilen yabani hayvanlar, insanoğlu ile karşı karşıya geldiği zaman korkuya kapılarak saldırganlaşabiliyor. Bunun son örneğini Zonguldak’ta gördük. Pikniğe giden ailenin eğlencesi, ormanlık alanda oturdukları masanın üzerinde kamufle olan yavru yılan yüzünden az kalsın kabusa dönüyordu.


Önceki gün sıcak havadan bunalıp ormanlık alana pikniğe giden Eker ailesi, gölgelik alanda buldukları masayı kendilerine konaklama alanı olarak seçtiler. Eşyalarını masanın üzerine yığdıktan sonra hazırlıklara başlayan aile üyeleri, 9 yaşında olduğu belirlenen ailenin minik ferdinin bağrışları ile büyük panik yaşadı. Çocuğun yanına koşan annesi, masanın üzerindeki yavru yılanı fark etti. Acele ile hastaneye kaldırılan çocuk, uzun uğraşlar sonucunda bulunan panzehirle hayata tutundu. Olay esnasında büyük korku yaşayan annesi, çocuğunun dakikalarla hayata tutunduğunu belirtti.

UZMANLAR VATANDAŞLARI UYARIYOR

Uzmanlar, havanın aşırı sıcak olmasının doğada yaşayan canlıları da etkilediğini belirterek vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yılanların ve zehirli diğer canlıların toprağın aşırı ısınmasından dolayı gölgelik alan arayışında olduğuna dikkat çeken uzmanlar, “Bu da zaman zaman iki cinsi aynı alanda karşı karşıya getirebiliyor. En ufak bir ısırıkta ihmal edilmeden hemen hastaneye gidilmesi gerekiyor” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı