Kamu personel alımları artık EKİP üzerinden yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elektronik Kamu İstihdamı Portalı (EKİP) ile kamu personeli alımlarını tek bir sistem üstünden hızlı bir biçimde gerçekleştireceklerini duyurdu. Selçuk, “Böylece kamuya yapılacak bütün personel alım ilanlarının tek adresten ve en güvenilir biçimde yapılmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Kamu personel alımları artık EKİP üzerinden yapılacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Selçuk, projenin kamu istihdamına katılımı artıracağını da söyleyerek, personel temini sürecinde en özellikli kişiye, en kısa zamanda ve en ekonomik taktiklerle ulaşacaklarını belirtti.

Hali hazırda kamu personeli alım ilanlarının birçok platform üstünden yayınlandığına dikkat çeken Bakan Selçuk şunları belirtti: “EKİ

E-DEVLET İLE ENTEGRASYONU SAĞLANACAK

EKİP’i öte yandan e-devlet ile entegre edeceklerinin bilgisini veren Bakan Selçuk, “Özellikle kamu personeli adayları istihdama ilişkin bilgilere ve birçok çevrimiçi işleme 7/24 ulaşabilecek” ifadelerini kullandı.

PERSONEL ALIMI DAHA DÜŞÜK MALİYETLİ VE HIZLI OLACAK

Daha düşük maliyetli ve daha hızlı personel alımı sürecinin de başlayacağının altını çizen Bakan Selçuk, “Fiziki evrak üstünden görülen birçok işlem sanal ortama aktarılacak. Dolayısıyla iş yükünü mühim oranda azaltacağız. Projemiz öte yandan kamu personel planlama işlemlerine de katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Kamu personel alımlarında teknolojik gelişmelerden maksimum düzeyde istifade ettiklerini aktaran Bakan Selçuk, şu şekilde devam etti: “Personel alımlarını daha disiplinli, anlaşılır ve daha erişilebilir hale getireceğiz. Bu projemiz, vatandaş odaklı hizmet anlayışımızdan hareketle tek bir merkezden kamuoyuna açık bir biçimde hizmet vereceğinden açık ve şeffaf devlet anlayışımıza da katkı sağlamasını öngörüyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.