adplus-dvertising

Kamboçya Sağlık Bakanlığı: ‘Ülkede Covid-19 bitti’

Kamboçya Sağlık Bakanlığı, 31 gündür ülkede Covid-19 vakası görülmediğini söyleyerek, dün ülkede Covid-19 salgının bittiğini açıkladı.
Takip et
Kamboçya Sağlık Bakanlığı: ‘Ülkede Covid-19 bitti’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlk vakası 17 Kasım 2019 tarihinde duyurulan ve bütün dünyaya yayılan Covid-19 salgınının, Güneydoğu Asya ülkesi Kamboçya’da bittiği açıklandı. Kamboçya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 31 gündür ülkede Covid-19 vakası görülmediği ve son hastanın iyileştiği söylenerek, ülkede korona virüs salgınının bittiği duyuruldu.

Kamboçya Sağlık Bakanlığı: ‘Ülkede Covid-19 bitti’

Sağlık Bakanlığı, ülkenin Covid-19 salgınını kontrol etmedeki başarısının sebebini korona virüs aşılarının etkisine bağladı. Öte Yandan bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Başbakan Hun Sen, ülkedeki Kamboçyalılara ve yabancılara ücretsiz Covid-19 aşıları temin etmek için doğru ve zamanında bir karar verdi. Aşılar, Covid-19’a karşı koruma temin etmek ve ölümleri azaltmak için en kuvvetli araçtır” dendi.

Kamboçya’da, Covid-19’un ortaya çıktığı günden bu yana 136 bin 262 vaka açıklanmış ve 3 bin 56 kişinin yaşamını yitirdiği duyurulmuştu. Sağlık Bakanlığı, ülkedeki 16 milyonluk nüfusunun yüzde 94’üne 1 doz, yüzde 89’una ise 2 doz Covid-19 aşısı uygulandığını bildirdi. Ülkedeki nüfusun yüzde 58’i 3’üncü doz, yüzde 16’sı ise 4’üncü doz Covid-19 aşısını oldu.

Kamboçya, yüksek Covid-19 aşı oranları sebebiyle geçtiğimiz senenin Kasım ayında sosyoekonomik faaliyetlerine tekrardan başlamış ve ülke sınırlarını Covid-19 karantinası uygulanmaksızın tam aşılı turistlerin girişine açmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.