adplus-dvertising

Kalekim Kimya hisseleri borsaya yükselişle girdi!

Borsa İstanbul’da bu sene halka arz edilen 13. firma olan Kalekim Kimya hisseleri KLKİM koduyla dün işlem görmeye başladı. İlk gününde 14,75 liradan açılış yapan hisse, kapanışını 15.38 liradan yaptı.
Takip et
Kalekim Kimya hisseleri borsaya yükselişle girdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu sene borsaya açılan 13. firma olarak kayıtlara geçen Kalekim Kimya, borsadaki ilk dakikalarında tavanı gördükten sonra kazançlar yüzde 5 civarında dengelendi. 6-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen talep toplama işlemi neticesinde, ek satış dahil 34,5 milyon TL nominal kıymetli payın halka arzı gerçekleşti.

Buna göre, toplam 1 TL nominal kıymetli 100 tane Kalekim payının halka arz fiyatı 14,75 TL olarak tespit edildi. Buna göre, halka arz büyüklüğü 509 milyon TL olarak gerçekleşti.

KLKİM ISMIYLE İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI

18 Mayıs 2021 tarihi itibari ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Kalekim, ilk gününde hızlı giriş yaparak 14,75 liradan işlem görmeye başladı. Kalekim hisseleri gün boyunca 14.70-16.22 aralığında seyretti ve kapanışını 15.38 liradan yaptı.

“TALEP TOPLAMA SÜRECİ BAŞARILIYDI”

Kale Holding Mali İşler Direktörü (CFO) Haluk Alperat, talep toplama sürecinde yatırımcıların gösterdiği alakadan memnun olduklarını söyleyerek, “Başarılı bir talep toplama süreci geçirdik. Kalekim olarak, yatırımcılarımızdan bu şekilde bir alaka bekliyorduk ve beklediğimiz alakayı gördük. Bu süreçte Kalekim’e güvenen, yatırım yapan gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından bireysel ve kurumsal bütün yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Kalekim olarak, yatırımcılarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılama sorumluluğumuz ile daha büyük ve daha kuvvetli bir Kalekim için hep beraber çalışmaya ve daha iyisini yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“AYATIRIMCILARIMIZLA BİRLİKTE DAHA KUVVETLI BİR KALEKİM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu ise Kalekim’e güvenen, yatırım yapan bütün yatırımcılara teşekkür ettiğini söyleyerek, “Kalekim, 48 senedir istikrarlı bir biçimde büyümesini sürdüren, Türkiye yapı kimyasalları sektöründe çok kuvvetli bir oyuncu ve ülkemizin küresel bir değeri konumunda bulunuyor. Talep toplama sürecinde yalnızca ulusal yatırımcıların değil, uluslararası yatırımcıların da gösterdiği alaka bunun en büyük göstergesi. Bundan sonra da yatırımcılarımızla beraber bu değeri daha da ileriye taşıyacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.