adplus-dvertising

Kaldırımdaki beton mantarları çaldılar, arkalarına bakmadan uzaklaştılar

Esenyurt’ta iki şahıs, çaldıkları ile bu kadarına pes dedirtti. Gece saatlerinde geldikleri sokakta dakikalarca uğraşan hırsızlar, beton mantarları söküp otomobile yükleyerek kayıplara karıştı. Rahatlığı ile dikkat çeken şahısların o dakikaları ise çevrede bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Kaldırımdaki beton mantarları çaldılar, arkalarına bakmadan uzaklaştılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü Esenyurt Süleymaniye Mahallesi’nde meydana geldi. Gece saatlerinde sokağa gelen iki şahıs, dakikalarca uğraşarak beton mantarları söktü. Büyük bir rahatlık ile söktüğü taşlarda zarar olup olmadığını kontrol eden hırsızlar, ardından parçaları araçlarına yükledi. Etrafa bakma gereği dahi işitmeyen şahıslar, hırsızlığın sonrasında geldikleri araca binerek kayıplara karıştı. Meydana Gelen o sıra dışı hırsızlık anları ise çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“Bunun gibi bir hırsızlık başka yerde olmaz”

Meydana Gelen olay hakkında konuşan Turgay Akçelik, “Esenyurt’ta birçok hırsızlığa rastlıyoruz ama bu olaydaki gibi kaldırım taşı çalındığını ilk defa görüyorum. Sabah saatlerinde kaldırım taşlarının olmadığını görünce ne olduğunu anlayamadık. Sonrasında olayı güvenlik kamerasından izledik ve sanki şok olduk. Bir insan neden kaldırım taşını çalar. Esenyurt’umuzun geldiği nokta hepimizi üzüyor. Esenyurt’umuz güzel bir yer ama artık insanlar korkuyor. Birçok yerde hırsızlık olayları oluyor ama bunun gibi bir kaldırım taşı hırsızlığının Esenyurt dışında bir yerde olacağını zannetmiyorum. Bu tarz şeylerle bu ilçenin anılması bizleri gerçekten üzüyor. Gerçekten ekmeğe ihtiyacı olan insanlar Esenyurt Belediyesi’nin kapısını çalsın, kaymakamlığın kapısını çalsın yahut benim gibi iş adamlarına gelsin ama böyle kamu malını yahut insanların mallarını çalmakla olmaz” şeklinde konuştu.

“Hırsızlar macera arıyor”

Hırsızların macera aradığını düşünen Akçelik, “Düşünsenize oturduğunuz, yaşadığınız yerde sabah kaldırım taşı olmadığını görüyorsunuz. Bunların parası hepimizden çıkıyor, kamuya ait bir para bu. Ben mana veremedim ne yapmak istediğine. Yani bir insan bu kaldırım taşlarını ne yapabilir ki! Bu neticede bir altın değil, gümüş değil. Demek ki çalan arkadaşlar macera arıyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.