Kahramanmaraş’ta Çöp Kutusunda 2 bin 300 yıllık Tarihi Eser!

Kahramanmaraş'ta, bir kahvehaneye operasyon düzenlendi. Ekipler çöp kutusunda gizlenmiş 2 bin 300 yıllık tarihi eser ele geçirdi.
Kahramanmaraş’ta Çöp Kutusunda 2 bin 300 yıllık Tarihi Eser!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kahramanmaraş’ta tarihi eser kaçakçılarına yönelik bir kahvehaneye operasyon düzenlendi. Polis ekipleri, çöp kutusunda gizlenmiş 2 bin 300 yıllık Helenistik döneme ait olduğu belirtilen 88 sikke ile 2 heykel ele geçirdi. Operasyon kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karacaoğlan Mahallesi’ndeki bir kahvehanede çalışan M.K.’nın, kaçak kazı yaparak tarihi eser aradığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi sonrası şüpheli ismi takibe alan polis ekipleri, dün öğlen saatlerinde M.K.’nın çalıştığı kahvehaneye operasyon düzenledi. Operasyonun düzenlendiği kahvehanenin her yerini arayan ekipler, masa altında bulunan bir çöp kutusunda gizlenmiş siyah poşet buldu. Polis ekipleri poşetin içinde, 2 bin 300 yıllık Helenistik döneme ait olduğu belirtilen 88 sikke ile 2 küçük heykel ele geçirdi.

ESERLER MÜZEYE TESLİM EDİLDİ

Ele geçirilen tarihi eserlere el koyan polis ekipleri, şüpheli M.K.’yı ise gözaltına aldı. Emniyette götürülerek sorguya alınan M.K., tarihi eserlerin bir kısmını kazı yaparak bulduğunu, bir kısmını da B.K. ve V.D.’den aldığını öne sürdü.

Operasyonda ele geçirilen tarihi eserler Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü’ne teslim edilirken, 3 şüphelinin sorgularının devam ettiği belirtildi.

  • kaçakçılık
  • kahramanmaraş
  • tarihi eser
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.