adplus-dvertising

Kahraman otobüs şoförü hayat kurtardı

Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsünde kalp krizi geçiren kadın yolcu hastaneye yetiştirildi.
Takip et
Kahraman otobüs şoförü hayat kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erzurum’da G7A hattında çalışan 25 H 0027 plakalı özel halk otobüsüne Yenişehir’de binen kadın yolcu bir müddet sonra aniden fenalaştı. Şoför Ömer Özbekli hemen güzergahını değiştirerek, otobüsü Erzurum Şehir Hastanesine sürdü. Acil servis önüne giderek kalp krizi geçiren kadın yolcuya ilk müdahale yapılmasını sağlayan şoför, şehirde kahraman ilan edildi.

Kahraman otobüs şoförü hayat kurtardı

Hastaneye kaldırılan kadının sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenilirken, otobüs sürücüsü böylesi bir vaziyette herkesin aynı sorumlulukla hareket edeceğini belirtti. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan otobüs sürücüsü Ömer Özbekli. “Saat 18ç30 civarlarıydı, ikinci marketlerde rahatsızlandı, hastane yakındı bize. O sırada bayan bir yolcumuz müdahale etti. Hasta olan genç kızımız kendine gelmediği için ben de aracı hastaneye sürdüm” şeklinde konuştu.
“İnsanlık görevimizi yaptık” diyen Özbekli, “Can kurtarmak, yaşam kurtarmak çok mühim. Vicdanen rahatım şu anda. Hastaneye kavuşturdum, çocukta iyiymiş, onu da duyduktan sonra daha fazla rahat ettim” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.