Kahraman Amca Yeğenlerinin Ölmesine İzin Vermedi!

ABD’nin Washington eyaletinde kahraman bir amca, evde çıkan yangın sonucu ikinci kattan atlayan iki yeğenini yakaladıktan sonra, atlayamayan yeğeni için alevlerin arasına daldı.

20 yaşındaki Derrick Byrd, Washington eyaletindeki hastane yatağından üçüncü derece yanıklar için tedavisi yapıldıktan sonra bandajlarla sarıldı. Kahraman amca, yeğenini kurtarmak için yanan evin içine girdi ve vücudunun her yerinde yanıklar oluştu. Mercedes isimli yeğenini kurtarmak için yanan evin ikinci katına kadar çıktı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Aberdeen kasabasında çıkan yangında Derrick, iki yeğeni Junior ve Rory’yi pencereden atlamaları için ikna etti. Pencereden atlayan yeğenlerini havada yakalayıp kurtaran amca, sekiz yaşındaki Mercedes isimli yeğenini ise ikna edemedi. Alevlerin arasında kalan yeğenine seyirci kalmayan kahraman amca, yanan evin içine dalıp kız çocuğunu kurtarırken, vücudunda ağır yanıklar oluştu.

“ADIMI HAYKIRIYORDU”

Yeğeninin, kendisinin adını söyleyerek ağladığını gören amca, “Orada öylece durup yeğenimin ölmesini seyredemezdim. Alevler ve dumanlar giderek artıyordu” dedi. 20 yaşındaki kahraman amca sözlerine şöyle devam etti: “Eve girip üst kata çıkana kadar çeşitli yerlerimin yandığını hissettim. Bir an bile tereddüt etmeden ilerlemeye devam ettim. Mercedes’in odasına girdiğimde odayı siyah duman kaplamıştı. Mercedes yere yığılmış ve ağlıyordu. Gömleğimi çıkarıp yüzüne sardım ve onu omzuma aldım. Devamında evden nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. Her yerim yanmış olsa da, o an bunu umursamıyordum.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı