Kağıthane Sadabad Yurdu’nun Kimin Olduğu Ortaya Çıktı

Kağıthane'de yıkılan Sadabad öğrenci yurdunun kime ait olduğu merak konusu oldu. Yurt Süleymancılar olarak bilinen dini gruba aitti.
Takip et
Kağıthane Sadabad Yurdu’nun Kimin Olduğu Ortaya Çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 4

İstanbul Kağıthane Belediyesi birimleri, yıkım için sabahın erken saatlerinde TOMA destekli polisler arasında Çağlayan Mahallesi’nde yer alan Sadabad Öğrenci Yurdu’na gitti. Yurt binası içerisinde bir araya gelenler, tekbir getirerek yıkımı önlemeye uğraştılar. Polis birimleri, direnen kalabalığa biber gazı ile müdahale yaptı.

Vatandaşların bölgeden çıkarılmasının sonrasında 5 katlı yurt binasının iş makinesiyle yıkılmasına başlandı. Birimlerin yıkım çalışmaları devam ediyor.

“HERHANGİ BİR BİLDİRİM YAPILMADI”

Sadabat Eğitime Hizmet ve Kültür Derneği’nden paylaşılan açıklamada ise yıkım kararı için herhangi bir bildirim yapılmadığı iddia edildi. Açıklamada “Buna sebep olarak da binanın eski ve yıpranmışlığı gösterilmektedir. Halbuki belediye tarafından kabul edilen sertifikalı kuruluşlar tarafından verilen raporlara göre binamız sağlamdır. Bu rapor dikkate alınmayıp her türlü hukuk ve usulün dışına çıkılarak 59 öğrenci ve çalışanımızın alelacele tahliyesi ve binanın yıkılması bütünüyle hukuk tanımazlıktır.” sözlerine yer verildi.

SÜLEYMANCILAR GRUBUNA BAĞLI

Sosyal medyada ise yurdun kime ait olduğu konusunda tartışmalar çıktı. Derneğe yakın kişilerden alınan bilgilere göre yurdun Süleymancılar olarak bilinen cemaate yakın olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (4)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.