Kağıt Toplayan Kardeşlere Anlamlı Hediye

 Bir grup hayır sever kağıt toplayan çocuklara hayalini kurduğu bisikleti alarak sürpriz yaptı.

Küçük yaşta hem okula gidip hem de kağıt toplayan iki kardeşin tek hayali bir bisiklet alabilmekti. 10 yaşındaki küçük çocuk tüm gün sokaklarda dolaşarak bisiklet parası biriktirmeye başladı.  Durumu fark eden bir grup gönüllü sokak sokak dolaşıp para biriktirmeye çalışan çocuklara bisiklet almaya karar verdi.

Çocukların her gün aynı güzergahtan geçtiğini gören  gönüllüler bir çöp konteynırının yanına karton kutu içinde bisiklet ve bir kutu içinde defter, kalem gibi kırtasiye ürünleri koydu ve uzaklaşarak kardeşlerin gelmesini bekledi.

BİSİKLETİ GÖRÜNCE İNANAMADILAR

‘Çocuklar Üşümesin’ adlı proje ile bir araya gelen gönüllülerin konteynırın yanına bıraktığı bisikleti gören çocuklar önce içi boş bir koli zannetti. Ardından koliyi açan çocuklar içerisinde bisiklet olduğunu görünce gözlerine inanamadılar.

Kutunun içinden bisikleti çıkaran çocuklar kolinin içinde yazan ‘Güle güle kullan’ yazısını görünce bisikletin kendilerine olduğunu anladı. Çocukların bisikleti gördüğü anlardaki mutluluğu o anları kayıt altına alan kameralara yansıdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı