Kadir’in dosyası döndü

16 Ocak 2021, 09:37 tarihinde eklendi
Kadir Şeker, sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı (32), durdurmak isterken kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapis cezası almıştı. Şeker’e verilen ceza, Bölge Adliye Mahkemesi’nce bozuldu. Kadir Şeker’in avukatı Emrah Taylan “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na dilekçe hakkı tanınmış olması çok önemli, yarınlara ışık tutabilecek bir gelişmedir” dedi.
Takip et
Kadir’in dosyası döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kadir Şeker, Konya’da şiddet gören bir kadını kurtarmaya çalışırken çıkan arbedede bir kişinin ölümüne sebep olmuş ve yargılanarak 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkûm edilmişti.

Şeker’in dosyası nihai karara bağlanmak üzere Konya Bölge Adliye Mahkemesi’ne gitmişti. Şeker’in dosyasını inceleyen bölge adliye mahkemesi dosyada bazı ‘usuli’ eksiklikler tespit etti.

Şeker’in dosyası ceza kararını veren mahkemeye geri gönderildi. Mahkeme, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun dilekçesinin olmamasını eksikliklerden biri olarak belirtti.

Böylece yerel mahkeme müdahil olmalarını kabul etmese bile bölge mahkeme Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na dilekçe hakkı tanımış oldu.

Kadir Şeker’in avukatı Emrah Taylan “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na dilekçe hakkı tanınmış olması çok önemli, yarınlara ışık tutabilecek bir gelişmedir” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.