adplus-dvertising

Kadir Şeker’in babası: “Kadir’in beraat etmesi gerekirdi”

Konya’da parkta bir kadına şiddet gösteren Özgür Duran’a müdahale ettiği sırada meydana gelen boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker’in babası Cengiz Şeker, oğlunun beraat etmesi gerektiğini söyleyerek, “Kadir’in olayı meşru müdafaadır. Kadir asla kimseye ne saldırmıştır, ne hakaret etmiştir, ne sorgulamıştır” şeklinde konuştu.
Takip et
Kadir Şeker’in babası: “Kadir’in beraat etmesi gerekirdi”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’da, sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi önlemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle hakkında 12 sene 6 ay hapis cezası verilen ve cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının sonrasında tekrardan hakim karşısına çıkan Kadir Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verilirken, cezası da 10 sene 10 aya düşürüldü.

Duruşma sonunda açıklama yapan Kadir Şeker’in babası Cengiz Şeker, oğlunun meşru müdafaa yaptığına inandığını söyleyerek, “Meşru müdafaanın aşımıdır esasında Kadir’in vaziyeti ama maalesef ne hikmetse olay kasten adam öldürmeye çevrilmiştir. Kadir bunu kesinlikle yapmamıştır. O olaydaki kanıtlar de bunu gösteriyor. Biz bu kararı kesinlikle kabul etmiyoruz. Kadir’in beraat etmesi lazımdı. Kadir’in olayı meşru müdafaadır. Kadir asla kimseye ne saldırmıştır, ne hakaret etmiştir, ne sorgulamıştır. Yalnızca orada bir kadının ağlama sesine gitmiştir ama maalesef tebelleş olmuştur, adamın elinden kurtulamamıştır, kendini savunmak mecburiyetinde kalmıştır. Sonuçta olay kasten adam öldürmeye çevrilmiştir. Bu haksız bir karar. Biz bunu kabul etmiyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.