Kadınlara Müjde! Küçük Bir Operasyonla Menopoz 20 Yıl Gecikecek

İngiliz bilim insanlarının yıllardır süren çalışması noktalandı. Küçük bir operasyon geçirecek kadınlarda menopoz 20 yıl kadar ertelenebilecek.

40’lı yaşlara gelen her kadının en büyük kabusu menopoza girmek. Ancak İngiliz bilim insanlarının geliştirdiği bir yöntem sayesinde menopoza girme yaşı 20 sene kadar ertelenebilecek. Devrim gibi bu yöntem üzerinde uzun süredir çalışan bilim insanları sonunda çalışmalarını noktaladı ve kesin sonuç aldı.


60 YAŞINDA ANNE OLUNABİLECEK

Yaşları 22 ile 36 arasında değişen 9 İngiliz kadın yıllardır bu çalışmada yer alıyordu. Yapılan cerrahi araştırmaya göre deneklerin menopoza girebilecekleri yaş 20 yıl kadar ötelendi. Kısa süre içinde İngiltere’deki hastanelerde uygulanması beklenen ve yöntemi sır gibi saklanan cerrahi müdahalenin ücretinin ise 7 bin sterlin civarında olacağı açıklandı. Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre başarılı olan bu yöntemle kadınlar artık 60’lı yaşlarında da kolaylıkla cinsel ilişkiye girebilecek ve anne olabilecek.

YENİ BİR NÜFUS PLANLAMASI YOLDA

34 yaşındaki deneklerden biri geçirdiği operasyonu anlattı. Hiçbir acı hissetmediğini belirten genç anne, 60 yaşında bile aynı mutluluğu yaşayabilecek olduğu için tarifsiz bir mutluluk yaşadığını dile getirdi. İngiliz hükümetinin de ciddi destek verdiği çalışmaların neticesinde, genç nüfusun azaldığı ülkede yeni bir nüfus planlamasının yapılması bekleniyor. Binlerce kadının bu operasyonu geçirmek için şimdiden randevu almaya çalıştığı ifade ediliyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı