adplus-dvertising

Kadına dehşeti yaşattı, 10 ay hapis cezası aldı

Kayseri’de bir kadını alacak verecek meselesi yüzünden telefondan tehdit edip daha sonra maket bıçağıyla yaralayan sanığa 10 ay 17 gün hapis cezası verildi.
Takip et
Kadına dehşeti yaşattı, 10 ay hapis cezası aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kayseri Adalet Sarayı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya başka suçtan tutuklu sanık M.Ç., mağdur P.Y. katılırken, sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı sanık M.Ç.’nin ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ suçundan cezalandırılmasını istedi. P.Y., M.Ç.’nin kendisine telefondan hakaretler savurduğunu, çağırdığı yere gittikten sonra kendisine maket bıçağıyla saldırdığını belirterek, şikayetçi olduğunu kaydetti. Sanık M.Ç. ise ifadesinde, “Bu kadın yalan belirtiyor. Bu kadın gittiği her yerden insanların duygusunu sömürerek, dolandırıcılık yapıyor. Kendisini Allah’a havale ediyorum” şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık M.Ç.’yi ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ suçlarından toplamda 10 ay 17 gün hapis cezasına çarptırdı.

Olay

İddiaya göre, Kayseri’de telefon tamirciliği yapan M.Ç., P.Y. ile dükkanında tanıştı. Daha sonra birçok defa dükkana giden P.Y. ile M.Ç. arasında alacak verecek meselesi yüzünden münakaşa çıktı. M.Ç., P.Y.’yi telefonla arayıp, hakaret ve tehdit etti. İkili şehirde bir nokta tespit ederek buluştu. Burada daha da büyüyen münakaşa kavgaya dönüştü. M.Ç. yanında bulunan maket bıçağı ile P.Y.’yi kol kısmından hafif biçimde yaraladı. İhbar üstüne olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri P.Y.’yi olay yerindeki ilk müdahalenin sonrasında hastaneye kaldırırken, M.Ç. de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.