Kadın Figürleriyle Dikkat Çeken Genç Ressam Sinem Demirci: Her Eserimde Farklı bir Duygu Var

Son dönemin adından söz ettiren genç ressamlarından Sinem Demirci, neden kadın figürleri üzerinde yoğunlaştığını ve duygularını anlattı.

Türkiye’nin adından söz ettiren genç ressamlarından Sinem Demirci, kadına karşı şiddetin tavan yaptığı şu günlerde, kadın temalı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Resim yapmaya çocukluk yıllarında başlayan ve sürekli fırçasını geliştirerek Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nü bitiren Demirci neden kadın temalı çalıştığını ve renklerin dünyasını anlattı.

‘ÜSTÜN YETENEKLİ ÖĞRENCİ’

Eğitimini ‘üstün yetenekli öğrenciler’ kategorisinde tamamlayan Demirci Kadıköy Gazetesinde yayımlanan röportajında eserleri ile ilgili şunları söyledi:

Yaptığım her çalışmada mükemmeliyeti ararken, her deneyimimde yine o yarım kalmışlığın içinde buluyorum kendimi. Bu bir noktada hayata bakış açım. Esasında doğanın her parçasında, tüm canlıların hikayesinde bu eksik kalmışlığı da şahit olduğumu fark ettim. Bir taraftan bu durum beni hüzünlendiriyor ancak diğer yandan doğanın bu muazzam döngüsü karşısında büyüleniyorum. Esasında her canlı mükemmeli arıyor, ancak çok zor. Hepimiz birer iz bırakarak sahneyi yeni gelenlere devrediyoruz. Mükemmeliyete belki be böyle ulaşacağız. İşte bu felsefe ile çalışmalarımda her zaman mükemmeliyeti yansıtmaya çalıştım. Bana kalırsa eksiklik, mükemmeliyetin bir parçası.
Kadın Figürleriyle Dikkat Çeken Genç Ressam Sinem Demirci: Her Eserimde Farklı bir Duygu Var

“KADIKÖY BANA BERLİN HİSSİ VERİYOR”

Son zamanlarda Kadıköy sokaklarında olmak bana Berlin’deymişim hissi yaratıyor. Her sokakta farklı bir etkinliğe şahit olmak, bir sanatçı için büyük bir deneyim. Aynı zamanda toplumun tüm kesiminden insanların yaratıcılığına şahit olmak heyecan ve umut verici. Özellikle sahne etkinlikleri vazgeçilmezim.

Dişilerin doğadaki en güçlü ve derin duyguları taşıdığına inanıyorum. Eserlerimde kadın figürü çalışırken hep farklı bir duygu ve hikaye aradığımı söyleyebilirim. Biraz önce bahsettiğim yarım kalmışlığı kadın figürleriyle birleştirince içimde yaşadığım empati duygusunu tuvale yansıtmış oluyorum. Yani esasında her bir portrede ben de varım.

Kadın Figürleriyle Dikkat Çeken Genç Ressam Sinem Demirci: Her Eserimde Farklı bir Duygu Var

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı