Kadın Doktoru Darp Eden Trafik Magandasının Cezası Belli Oldu!

İstanbul Eyüpsultan'da korna çaldığı için kadın doktor Şeyda A.'yı trafikte darp eden zanlı Hasan Hüseyin B. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 15 Aralık günü şüpheli Hasan Hüseyin B’nin trafik güvenliğini tehlikeye sokacak biçimde trafikte seyrettiği anlatıldı. tehlikeli araç kullanımı sebebiyle taraflar arasında münakaşa çıktığı, zanlının hakaret ve küfürlerle müştekiyi darp ettiği, olayı çevredeki vatandaşların ayırdığı da iddianamede yer aldı.

1 YILDAN 5 SENE 9 AYA KADAR HAPİS

Savcılık, şüpheli Hasan Hüseyin B. ile ilgili “Trafik güvenliğini tehlikeye sokma”, “Basit yaralama” ve “Hakaret” suçlarından toplam 1 seneden 5 sene 9 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İddianame kabul edilirse şüpheli Hasan Hüseyin B. önümüzdeki günlerde asliye ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Kadın şoför Şeyda A. trafikte aniden durması üstüne korna çaldığı öndeki aracın şoförü şüpheli Hasan Hüseyin B. tarafından darp edilmişti. Kadın şoförün darp edilmesi, arkadan gelen şoförün araç kamerasına da yansımıştı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin görüntüleri araştırmasının sonrasında kimliği belirlenen şüpheli Hasan Hüseyin B. gözaltına alınmıştı. Darp edilen kadın şoför Şeyda A.’nın şikayeti üstüne şoför Hasan Hüseyin B. Eyüpsultan Polis Merkezi Amirliğince teslim alınıp daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürülmüştü.

Şüpheli Hasan Hüseyin B. suçlamaları reddetmiş fakat çıkarıldığı nöbetçi mahkemece 19 Aralık’ta tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı