Kadın Bombacı Topuklu Ayakkabı ve Kısa Elbise ile Gezmiş

Bombalı eylem yapmak için Türkiye'ye gelen kadın teröristin dikkat çekmemek için kısa elbiseler ve topuklu ayakkabı giydiği öğrenildi.

Adana’da, terör örgütü YPG/PKK’ya dönük soruşturma çerçevesinde bombalı eylem gerçekleştirmek amacıyla Türkiye’ye giriş yaptığı tespit edilerek tutuklanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olan yabancı asıllı kadın teröristin fiziksel açıdan dikkat çekmemek amacıyla kısa elbise ve topuklu ayakkabı giyip gezdiği tespit edildi.


HAKLARINDA İDDİANAME DÜZENLENDİ

Suriye’den bombalı eylem gerçekleştirmek amacıyla Türkiye’ye giriş yaptığını bildirilen ve polisin Temmuz ayında ele geçirdiği Suriye asıllı Miray H. (20), Cevher H. (41) ve Kadriye O. (40) hakkındaki soruşturma sona ererek iddianame düzenlendi.

15 YIL HAPİS İSTENİYOR

Terörist Miray H. için “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” suçlaması ile ağırlaştırılmış müebbet, Kadriye O. ve Cevher H. için “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasından ise 15 seneye dek hapis cezası talebiyle düzenlenen iddianame, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

MAYO VE TOPUKLU AYAKKABI GİYMESİ İSTENMİŞ

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan Miray H.’nin, ifadesinde, örgütün dağ kadrosunda olan iki teröristin sözleri ile 2014 senesinde terör örgütü YPG/PKK’ya katıldığını, şifreli beş farklı bomba düzeneği imal etmeyi öğrendiğini söyledi. Örgüt üstünde her an operasyon baskısı olduğunu söyleyen Miray H., “Bana eylem yapmam amacıyla emir verildi ayrıca kiralık ev bulmam, bu evi ayda bir taşımam, şahsımı Şamlı Arap bir turist olarak tanıtmam talep edildi. Bana fiziksel açıdan dikkati çekmemek amacıyla kısa elbiseler ve mayo giymem, bahar aylarında topuklu ayakkabı, yaz aylarında açık ayakkabı giymem ve geçici dövme yaptırmam gerektiği ifade edildi” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı