Kadın Azmini, Yaptığı Sporla Herkese Gösteriyor!

Çekiç atmada dünya ikinciliği bulunan genç sporcu Deniz, gayreti ile büyük beğeni kazanıyor. 21 yaşındaki kadın "Erkekler kadar güçlüyüz" diyor.
Takip et
Kadın Azmini, Yaptığı Sporla Herkese Gösteriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da yaşayan Deniz Yaylacı başarı hikayesi ile tüm kadınlara örnek oluyor. Çocuk denecek yaşta parklarda başladığı spor hayatını profesyonel olarak sürdüren 21 yaşındaki kadın gayreti ile büyük beğeni kazanıyor. Çekiç atma gibi, adı sürekli erkek sporcularla anılan bir dala merak salan genç kadın, yıldızlar şampiyonasında kazandığı dünya ikinciliği ile gündeme oturmuştu.

Şimdiki hedefinin olimpiyatlar olduğunu belirten milli sporcu 2020’de ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ve altın madalya kazanmak için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını söylüyor. Kadınların, inanıp çalıştıkları zaman erkekler kadar güçlü olduğunu, bunu yaptığı sporla hemcinslerine gösterdiğini söyleyen Deniz’e göre bu spor ile ilgili ülkemizde yanlış bir kanı var. Bu sporu yalnızca erkeklerin yaptığının düşünüldüğünün söyleyen Deniz “Kazandığım başarılar kadının gayreti ve gücünün ispatıdır” ifadelerini kullandı.

“TARLADA ANTRENMAN YAPANLAR VAR”

Ülkemizde bu sporun yeteri kadar gelişmediğini söyleyen ve halen daha tarlalarda çekiç atarak antrenman yapmaya çalışan kadınlar olduğunu belirten Deniz devletten destek istiyor. Kadınlara yeterli desteğin verildiği zaman başarının geleceğini söyleyen Deniz Türkiye’de her alanda ikinci sınıf gibi görülen kadınların imkan verildiği zaman başarılı olacağını her fırsatta dile getiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.