Kadıköy’de polis tarafından vurulan Çetin Kaya için yeni iddialar!

Kadıköy'de polisin dur uyarısına uymayarak kaçan Çetin Kaya'nın sivil bir araçla takip edildiği ve yakın mesafeden ensesine ateş edilerek öldüğü iddia ediliyor.
Takip et
Kadıköy’de polis tarafından vurulan Çetin Kaya için yeni iddialar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre; Kadıköy Göztepe’de dur ihtarına uymadığı öne sürülen Çetin Kaya’nın, polis tarafından yakın mesafeden ensesinden vurulduğu iddia edilirken, görgü tanıkları tutuklanan polisin Kaya’ya önce ters kelepçe taktığını öne sürüyor.

Kadıköy Göztepe’de pazartesi akşamı uygulama yapan polisin dur ihtarına uymayarak kaçtığı iddiasıyla polis tarafından vurulan Çetin Kaya’nın ölümüne ilişkin soru işaretleri artıyor. Milliyet’e açıklamalarda bulunan Kaya ailesinin avukatı Güzide Soydemir, müvekkilinin sivil bir araç tarafından durdurulduğunu ve uyarı yapılmaksızın yakın mesafeden ensesinden vurulduğunu belirtti. Görgü tanıklarının Kaya’ya ters kelepçe takıldığını söylediklerini söyleyen Soydemir, şunları anlattı:

‘KORKTUĞU İÇİN KAÇMIŞTIR’

“Kamera kayıtlarını izlediğimizde görüntülerde, sivil bir aracın Çetin’i kovaladığı görülüyor. Polis oldukları belli değil. Aracın durulmasıyla Çetin aracın içinde vuruluyor ve araçta bulunan öbür kişi de uzaklaşıyor. Büyük bir olasılıkla korktuğu için kaçtı, yakalanıyor. Çevrede konuştuğumuz herkes bir el ateş sesi duyduklarını söylediler. Bu vaziyette polislerin önce havaya uyarı ateşi açması gerekiyordu fakat direkt çıkartıp yakın mesafeden Çetin’e ateş edilmiş. Çevredeki öbür görüntülerin de polisler tarafından istendiğini öğrendik. Bunun üstüne hemen savcılığa başvurup MOBESE görüntülerinin toplanması için dilekçe verdik. Çünkü delilerin karartılmasından endişe ediyoruz. Çetin’in yanındaki öbür şahsı da tanımıyoruz. Şahıs olaydan bir gün sonra serbest bırakılıyor. Serbest bırakılması da şahsın üstünde uyuşturucu çıktı iddiasının da doğru olmadığını gösteriyor. Görgü tanıkları Çetin’e ters kelepçe takıldığı söylediler.”

VALİLİK: KAÇAN KİŞİDE UYUŞTURUCU BULUNDU

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise, “Kadıköy İlçemiz Göztepe Mahallesinde uygulama yapan ekibimizin ‘Dur’ ihtarına uymayan şüpheli bir araç takibe alınmıştır. Önü kesilmek suretiyle durdurulan araçta bulunanlardan E.Ç. adlı şüpheli şahıs yaya olarak firar etmiştir. Şoför Ç.K. isimli şahıs yakalama işlemi esnasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o sırada polis memurunun elindeki silahın ateş alması neticesi vurularak, olay yerinde yaşamını yitirmiştir. E.Ç. 15 paket uyuşturucu madde ile beraber ekiplerimizce yakalanmıştır. Konuyla alakalı olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli, Valiliğimizce idari tahkikat başlatılarak alakalı polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.