adplus-dvertising

Kadıköy’de patlayan su borusu metrelerce yükseğe su fışkırttı

Kadıköy’de İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ekiplerinin iş makinesiyle çalışması esnasında iki gündür sızıntı olan su borusu patladı. Patlayan borudan fışkıran su, metrelerce yükseğe ulaştı.
Takip et
Kadıköy’de patlayan su borusu metrelerce yükseğe su fışkırttı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Feneryolu Mahallesi Selvi Çıkmazı Sokak’ta meydana geldi. İSKİ ekiplerinin kullandığı iş makinasının yaptığı çalışma esnasında, iki gündüz sızıntı olduğu öğrenilen su borusu patladı. Patlayan borudan fışkıran su, yakındaki bir binanın beşinci katı kadar yükseğe ulaştı. Uzun süre tazyikli biçimde fışkıran su sebebiyle çevrede su birikintileri oluştu. Olay yerine gelen bir iş makinesi, boru üstüne baskı yaparak suyun fışkırmasını engellerken ekipler, patlayan boru üstünde çalışma yaptı. Çalışmaların bir müddet daha devam edeceği öğrenildi.

“İKİ, ÜÇ BİNA SU ALTINDA KALDI. ASANSÖRLER ZARAR GÖRDÜ”

Görgü tanığı Murat Alparslan olayla alakalı, “Ufak bir sızıntı vardı. Kepçenin çalışması esnasında tamamen patladı. Ana hattan buraya gelen vana olmadığı için suyu kesemediler. Ekipler iki gündür uğraşıyorlar. Bir türlü suyu kesemediler. İki, üç adet bina su altında kaldı. Asansörler falan zarar gördü. Bayağı bir zayiat var. Burası içme suyu hattı” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.