adplus-dvertising

Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!

İstanbul’da Kadıköy merkezli bir mücevher firması, Türkiye genelinde iddiaya göre 110 bin kişiyi ortalama 250 milyon Dolar dolandırarak kayıplara karıştı. Kadıköy’de bulunan mağaza önünde toplanan mağdurlar dolandırıldıklarını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.
Takip et
Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kadıköy’de bir mücevher firması, yarattığı sistem ile iddiaya göre Türkiye genelinde iddiaya göre ortalama 110 bin kişiyi 250 milyon Dolar dolandırarak kayıplara karıştı. Firma yarattığı sistem ile yatırımcılara kıymetli olduğu ileri sürülen taşlar satarak bu taşları alan yatırımcılara bir süreliğine haftalık ve senelik getiri sağladı. Sisteme dahil olan vatandaşlar ise vaziyeti yakınlarına da bildirerek sisteme daha çok kişiyi dahil etti. Firmanın bu sayede merkezi İstanbul olmak üzere, Yalova, İzmit, Antalya ve Trabzon’da işletme açarak daha çok güven kazandığı ileri sürülüyor. Firmanın bir müddet sonra müşterilerine para göndermemesi üstüne, Türkiye genelinde mağdur olan 10 binlerce kişi dolandırıldıklarını anladı. Mağdurlar soluğu mahkemede aldı. Mücevher firmasının yöneticileri ise kayıplara karıştı. Mağdur olan bir grup ise firmanın Kadıköy Bağdat Caddesi’nde bulunan işletmesinin önüne gelerek eylem yaptı.

Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!

Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!

“10 milyon Liranın üstünde kaybımız var”

İsmini vermek istemeyen mağdur, “Kuyumculuk firması ürün karşılığında para yatırıyorsunuz, yatırdığınız para karşılığında da sizlere haftalık olarak yüzde 8, yüzde 10 geri dönüş yapıyorlar. Ama ortalama bir buçuk aydır kimse parasını alamıyor. Firma tarafından hep oyalama yöntemleri ile oyalıyorlar. Bizim 10 milyonun üstünde bir kayımız var. Biz paramızı alamadığımızdan dolayı yasal süreçleri başlattık, haciz işlemlerini yaptırdık. 2 kişi de bu konuyla ilgili tutuklu. Şirket aslen Ukraynalı olduğu için esas yöneticiler yurt dışına kaçtılar. 110 bin civarı mağdur var, ortalama 250 milyon dolarlık da bir vurgun yapılmış” şeklinde konuştu.

Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!

Kadıköy’de mücevher firması vurgunu!

“Siz dahil olduysanız birilerini de dahil edeceksiniz”

Bir başka mağdur ise, “Beni buraya davet eden bir yakınım. Bir Pazar günü Bağdat Caddesinde bir kahve içelim şeklinde konuştu. Eşimle beraber geldik, aşağıda eğitim vardı eğitime katıldık ve sistemi anlattılar. İlk geldiğimde eğitimin ortalarına geldiğim için çok anlayamadım. Eğitimin sonlarına doğru eşime kalk gidelim fiyatlar çok uçuk dedim. Karar verdik daha ardından tekrar geldik. 4 kez geldim 5. kez anlamaya çalıştım. Netice olarak, siz dahil oldunuz birilerini dahil edeceksiniz, ilk satırda ya da ikinci satırda ikinci kişi ne kadar alışveriş yaparsa o sizin hesabınıza yazılıyor. Yani uçuk rakamların toplamı alttaki kişilerin alışverişine bağlı” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.