adplus-dvertising

Kadıköy’de kurallara uymayan taksiciler cezadan kaçamadı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliğine bağlı ekipler, ticari taksilere yönelik Kadıköy’de denetim gerçekleştirdi. Denetimde, emniyet kemeri takmayan iki taksi şoförü ile çalışma ruhsatı süresi dolmuş bir taksi şoförüne toplamda 2 bin 215 TL cezai işlem uygulandı.
Takip et
Kadıköy’de kurallara uymayan taksiciler cezadan kaçamadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliğine bağlı ekipler, ticari taksilere yönelik Kadıköy’de Rıhtım Caddesi’nde denetim yaptı. Denetimde durdurulan araçların ruhsatı, belediye izin belgeleri ve şoförlerin ehliyetleri kontrol edildi. Öte Yandan taksi şoförlerinin kısa mesafe yolcu ya da turist seçip seçmediği ve taksimetre açıp açmadığı gibi vaziyetler da denetlendi.

Denetimlerde Kamil Fikret Aydın adlı ticari taksi şoförüne çalışma ruhsatı süresinin dolması sebebiyle bin 823 TL cezai işlem uygulandı. İki ticari taksi şoförüne ise seyir halindeyken emniyet kemeri takmadıkları sebebiyle 196’şar TL cezai işlem uygulandı.

Ruhsat süresi dolan taksi şoförü Kamil Fikret Aydın,”Eksiğimiz yok ama bir kart var. Arabam değişti o kart da otomobilde kaldı. Patron da yenisini çıkaracaktı. Eski kartın yenilenmesi gerekiyor henüz yenilenmedi. Yoksa her şeyim tamam” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.