Kadıköy’de güvenlikli sitede psikolog silahlı saldırıya uğradı!

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir sitede yaşayan psikolog Orhan Taruk, akrabası olan ve evinin önünde bir müddet konuşup lüks arabalarına bindiği iki şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı.
Takip et
Kadıköy’de güvenlikli sitede psikolog silahlı saldırıya uğradı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bacağından yaralanan Taruk site güvenliğinden polisi aramasını isteyip evine kaçarken saldırgan şahıslar da Taruk’u bir müddet takip ederek tehditler savurdu. Yaralanan kişi hastaneye kaldırılırken saldırgan şahıslar kısa zamanda yakalandı.

Olay, Kadıköy Kozyatağı’nda bulunan bir sitenin önünde saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Orhan Taruk adlı psikolog, iddiaya göre akrabası olduğu öğrenilen Ş.A. ve bir şahıs ile, yaşadığı sitenin önünde bir müddet konuştu. Taruk daha sonra şahısların lüks arabasına bindi. Araba ortalama 30 metre ilerledikten sonra 4, 5 el silah sesi duyuldu. Ş.A.’nın silahından çıkan kurşunlarla bacağından yaralanan Taruk sitenin kapısından içeri girdi ve güvenlikten polisi aramasını istedi. Yaralana Taruk evine kaçarken saldırgan şahıslar da sitenin önüne gelerek bir müddet hakaret ve tehditlerde bulundu, sonrasında oradan uzaklaştı. Taruk, olay yerine sevk edilen ambulans ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ş.A. ile öbür saldırgan şahıs ise polis tarafından kısa zamanda yakalandı.

Olaya tanık olan güvenlik görevlisi Sinan Demirci, “Oturuyordum, dışarı çıktı. Siyah araç geldi, ona bindi, gittiler. 50 metre ileride silah sesi işittim. Baktım, koşa koşa geliyor. Adamlar peşinden birkaç adet sıktılar. İki kişilerdi. Biri silahla uğraştı. Orhan bey koştu gitti. Polisi ara şeklinde konuştu. Baktım adamlar geliyor bu tarafa doğru. Ben de kapıyı örttüm. Adamlar sonra gittiler. Bacağından yaralanmış” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.