adplus-dvertising

Kadıköy’de çöpten biber ve et toplayan tantunici sinek avında!

Kadıköy’de çöpteki biberleri ve etleri toplatarak yeniden müşteriye verdiren tantunici, büyük tepki çekti. Sosyal medyadaki görüntüler üstüne tantuniciye 500 lira ceza para cezası uygulandı, ilçe tarım müdürlüğü numune topladı. Dükkân hâlâ açık olsa da her gün önünde müşteri kuyruğu olan tantunici şimdi sinek avlıyor.
Takip et
Kadıköy’de çöpten biber ve et toplayan tantunici sinek avında!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Kadıköy’de çöpteki yiyecekleri işçilerine toplatarak geri satan Ayla Tantuni’ye ait görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Önceki gün sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, müşterilere servis edilen fakat tabakta bırakılıp yenmeyen biberler, işletme sahibinin isteğiyle tekrar servis edilmek üzere çalışanlara çöpten toplatıldı. Görüntülerde iddiaya göre Ayla Tantuni’nin işletmecisi, “Müşteri tabağına elini bile sürmüyor, ısırmıyor, niye çöpe atalım? Yıkayıp koyacağız” demesi dikkat çekti. İşletmecinin görüntüde çalışanlarını azarlayarak izinlerini iptal ettiği ve “Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum” diye bağırdığı da görüldü. Videonun işletme sahibi tarafından öbür şubelere de gönderildiği de iddia edildi.

Kadıköy’de çöpten biber ve et toplayan tantunici sinek avında!

NUMUNE TOPLANDI

Görüntülerin medyada yayılmasının sonrasında Kadıköy Belediyesi zabıta ekipleri işletmeye giderek tutanak tuttu. İşletmeye 500 lira da ceza kesildi. Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri de ürünlerden numune topladı. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri araştırmaların sonrasında işletmeyle alakalı kararını verecek.

Kadıköy’de çöpten biber ve et toplayan tantunici sinek avında!

‘DERHAL KAPATILMALI’

Görüntülerden önce önünde müşteri kuyruğu oluşan tantunici olaydan sonra iş yapamaz hale geldi. Çalışanlar gün boyunca restoranda müşteri bekledi. Kadıköylüler ise işyerinin kapatılması gerektiğinde hemfikir. Kadıköy’de yaşayan Aylin Gülcek “Görüntüleri izledim. Bizim komşu işletmemiz. Çok şaşırdım. İnsanlar daha oradan yemek yemez. Belediye bu tür yerleri kapatmalıdır” diyerek tepki gösterdi. Ayla Tantuni’nin çalışanları ise “Olaydan sonra müşterimiz çok azaldı. Üzücü bir olay” şeklinde konuştu.

Kadıköy’de çöpten biber ve et toplayan tantunici sinek avında!

YALNIZCA GÖSTERMEK İÇİNMİŞ

Görüntülerin çekildiği dükkânda çalışan tantuni ustası ise “Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten tabaklara 3 adet bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki esasında ‘Fazladan bırakmayın ziyan oluyor.’ Bazı arkadaşlar 6-7 adet bırakıyorlar, onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.