Kadıköy’de bina yangını! Çok sayıda kişi dumandan zehirlendi…

Kadıköy’de 10 katlı binanın birinci katında yangın çıktı. Beşinci kata kadar yükselen alevler çevrede korku ve paniğe neden olurken, binada yaşayan çok sayıda kişi dumandan etkilendi. Yangın itfaiye ekiplerinin ortalama bir saat süren çalışmaları neticesi kontrol altına alındı.
Takip et
Kadıköy’de bina yangını! Çok sayıda kişi dumandan zehirlendi…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, saat 06.00 sıralarında Göztepe Mahallesi Ihlamur sokakta yaşandı. Sokak üstünde bulunan 10 katlı binanın birinci katında çıkan yangın, kısa zamanda büyüyerek tüm daireyi sardı. Yangını görenler bir yandan itfaiyeye haber verirken bir taraftan da yangına müdahale etmeye çalıştı. Cep telefonlarına yansıyan görüntülerde, bir kişinin yangın tüpü ile dışarıdan müdahale etmeye çalıştığı fakat yangının büyümesi sebebiyle başarısız olduğu görüldü.

Yangın esnasında birinci kattan yükselen alevler beşinci kata kadar çıktı. İhbarı üstüne, olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri önce bina sakinleri tahliye etti. Dumandan etkilenen bina sakinlerine olay yerindeki ambulansta müdahale edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahaleleriyle yangın ortalama bir saatte kontrol altına alınarak söndürüldü.

Sokaktaki bir binada bekçilik yapan yabancı uyruklu şahıs yangınla alakalı, “Ben inşaatta bekçilik yapıyordum. Duman kokusu aldım ve dışarıya çıktım. Çıktıktan sonra yangını gördüm. Bağırarak çevredekileri uyarmaya çalıştım. Herkesi kaldırdım. Hemen itfaiyeyi aradık. Çok yandı bina. Korkmaya başladık. Üst kattakiler de dumandan etkilendi. Şükürler olsun ki şu an söndürüldü yangın” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.