Kadıköy Anadolu Lisesi, Simit Atma Geleneği

Kadıköy Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen simit atma geleneği tepkilere neden oldu. Yeni öğrencileri karşılamak için yapılan bu geleneğe İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen ve her yıl yapılan simit atma töreni geleneksel olarak yeni başlayan öğrenciler için yapılıyor. Bu görüntülerin sosyal medyadan yayılması üzerine birçok kişi tepki gösterdi.

Tepki gösterenler genel anlamda simitin nimet olduğu vurgusunu yaparken geleneği savunanlar ise simitlerin bayat olduğunu ve daha sonra toplanarak martılara verildiğini vurguluyor. Geleneği savunan kullanıcılar yaptıkları paylaşımlarda, Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri okulun armasında da bulunan martılar olarak gösterilirken üst sınıflar yeni gelen öğrencilere (martılara) camdan simit atarak onları karşılıyorlar. Atılan simit parçalarının görevliler tarafından toplandığını ve daha sonra öğrencilerin bu simitleri deniz kenarına giderek martılara attığı belirtiliyor.

Bir görüntü de ise okul müdürünün bu geleneğe son verilmesi gerektiğini öğrencilere ve velilere aktarıldığı görülüyor.

Kadıköy Anadolu Lisesi, Simit Atma Geleneği

Kadıköy Anadolu Lisesi, Simit Atma Geleneği

Kadıköy Anadolu Lisesi, Simit Atma GeleneğiKadıköy Anadolu Lisesi, Simit Atma Geleneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı