adplus-dvertising

Kaderimin Oyunu konusu ne, uyarlama mı?

Star TV'nin yeni dizisi Kaderimin Oyunu, bu akşam ekran yolcuğuna başlıyor. Diziseverler, Kaderimin Oyunu konusu nedir ve oyuncu kadrosunda kimler var? sorularına yanıt arıyor.
Takip et
Kaderimin Oyunu konusu ne, uyarlama mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni sezonun başlamasıyla birlikte yepyeni ve birbirinden iddialı yapımlar, televizyon ekranlarında boy göstermeye devam ediyor.

Yapımcılığını Nazlı Heptürk’ün, yönetmenliğini ise Emre Kabakuşak’ın üstlendiği, senaryosunu Gül Abus Semerci’nin kaleme aldığı Star TV’nin yeni dizisi Kaderimin Oyunu, 3 Aralık Cuma akşamı ekran macerasına başlıyor.

Başrollerinde Hercai’nin yıldızı Akın Akınözü, Öykü Karayel, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın yer aldığı NGM Medya imzalı Kaderimin Oyunu dizisi, üvey annesi tarafından büyütülen Asiye ile Cemal’in hikayesini konu alıyor.

Oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkat çeken dizi, ”Kaderimin Oyunu nerede çekiliyor ve konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?” gibi i sorularla araştırmaların odağına oturuyor. İşte Kaderimin Oyunu oyuncuları ve konusu…

KADERİMİN OYUNU KONUSU

Genç yaşında iki çocuğuyla mücadele veren, tüm yoksunluğuna rağmen kendini çocuklarının mutluluğuna adayan, onlara hem anne hem de baba olan Asiye’nin hayatı, gözünden sakındığı kızı Nergis’in başına gelen felaketle tepetaklak olur.

Bunun üzerine kızını korumak uğruna, çocuklarıyla beraber dönüşü olmayan bir yolculuğa sürüklenen Asiye’nin yolu, kendilerine yardım eden hiç tanımadığı bir yabancı olan Mahir ile kesişir.

İnsani duygularla onlara yardımcı olan ve arabasına alan Mahir, verdiği bu kararla hem kendisinin hem de Asiye ve çocuklarının kaderini değiştireceğinden henüz habersizdir. Mahir sayesinde Demirhan Konağı’na sığınan Asiye için bu bir kurtuluş değil, yepyeni bir savaşın başlangıcıdır.

KADERİMİN OYUNU OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

Kaderimin Oyunu konusu ne, uyarlama mı?Kaderimin Oyunu konusu ne, uyarlama mı? Kaderimin Oyunu konusu ne, uyarlama mı?

Asiye – Öykü Karayel
Cemal – Akın Akınözü
Mahir – Sarp Apak
Helin – Meriç Aral
Zahide – Esra Dermancıoğlu
Harun – Müfit Karacan
Nedret – Ülkü Duru
Raci – Kaan Çakır
Nergis- Iraz Akçam
Uğur- Yıldırım Özcan

KADERİMİN OYUNU UYARLAMA MI?

Kaderimin Oyunu dizisi Gül Abus Semerci tarafından yazılmış orijinal bir senaryo olarak bilinmektedir.

GÜL ABUS SEMERCİ KİMDİR?

1968 yılında Kocaeli Gölcük’te dünyaya gelen Türk yazar ve senarist 1992 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro ve yazarlık bölümünden mezun olmuştur. İlk kariyerine başladığı Banyo adlı tiyatro oyunundan sonra 2005 yılında Mustafa Altınoklar tarafından sinemaya uyarlanması ile birlikte başarısından birçok kez söz ettirdi. Banyo adlı tiyatro oyununun film senaryosunu ise Semerci yazdı. Gül Abus Semerci kariyerinin ilk adımlarında bile başarılı senaryolarından dolayı birçok kişinin ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Özellikle Televizyon dizilerinden olan ve birçok kişinin severek takip ettiği Kardeşlerim dizisi, Kırgın Çiçekler dizisi, Aşk ve Mavi dizisi gibi birçok sevilen dizinin senaristliğini ve yazarlığını üslenmiştir. Bu sezon STAR TV’de başlayacak olan Kaderimin Oyunu adlı dizinin senaristliğini ve senaryosunu da Gül Abus Semerci tarafından yazılmıştır.

Gül Abus Semercini Yazdığı Filmler ve Diziler
Televizyon;
Canım Kocacığım (2002)
kitaptan-uyarlama-h93104.html 4/5
Sevinçli Haller (2004)
Kadının Sessizliği (2005)
Başımın Belası (2007)
OKS Anneleri (2007)
Zoraki Koca (2007)
Son Ağa (2008)
Yalancısın Sen (2009)
Kalbim Seni Seçti (2011)
Hayat Benim (2014-2016)
Kalbim Ege’de Kaldı (2015)
Kırgın Çiçekler (2015-2018)
Aşk ve Mavi (2016)
Kardeşlerim (2021-)
Sinema;
Banyo (2005)
Hayat Sana Güzel (2014)
Seni Seviyorum Adamım (2014)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.