Kaddafi’nin serbest bırakılan oğlu Sadi Kaddafi hapisten çıkar çıkmaz İstanbul’a geldi!

Libya’da yetkililer 2011 senesinde öldürülen eski devlet başkanı Muammer Kaddafi’nin oğlu Sadi Kaddafi’nin serbest bırakılmasına karar verdi. Oğul Kaddafi uçağa bindi İstanbul’a geldi.
Takip et
Kaddafi’nin serbest bırakılan oğlu Sadi Kaddafi hapisten çıkar çıkmaz İstanbul’a geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arap Baharı ile devrilen Libya’nın eski lideri Muammer Kaddafi’nin hapiste olan oğlu Sadi Kaddafi’nin serbest bırakıldığı açıklandı. Saadi Kaddafi 2011 senesinde NATO’nun desteklediği ayaklanma esnasında Nijer’e kaçmış fakat 2014 senesinde Libya’ya iade edilmiş ve o tarihten beri de Trablus’ta hapiste tutulmuştu.

Hapisten çıktıktan sonra uçağa bindi İstanbul’a geldi

Reuters’a açıklama yapan bir kaynak Kaddafi’nin hapisten çıktıktan hemen sonra İstanbul’a gitmek üzere uçağa bindiğini belirtti.

Arap Baharı’ndan beri kaosun ve şiddetin bitmek bilmediği Libya’da Kaddafi’nin serbest bırakılması için yerel aşiret liderleri ve Başbakan Abdülhamid Dbeibeh’in görüştüğü söylendi. Reuters’a konuşan bir öbür yetkili ise eski içişleri bakanı Fethi Başağa’nın da görüşmelerde yer aldığını dile getirdi.

2018 senesinde Libya Adalet Bakanlığı Saadi Kaddafi’nin masum olduğuna kanaat getirmişti. Bu senenin Temmuz ayında New York Times’a konuşan Saadi’nin erkek kardeşi Seyfülislam Kaddafi, Aralık ayında yapılacak başkanlık seçimlerine katılmayı düşündüğünü belirtmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.