Kaçarlar suç örgütüne polis operasyonu! Aşevinde uyuşturucu ve silah satıyorlardı…

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince “Kaçarlar” olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların uyuşturucu ve silahları dikkat çekmemek adına aşevi olarak işlettikleri kafenin alt katında fakir vatandaşlara yemek dağıtımı isimi altında sattıkları gün yüzüne çıktı.
Takip et
Kaçarlar suç örgütüne polis operasyonu! Aşevinde uyuşturucu ve silah satıyorlardı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Örgüt lideri şahsın sahibi olduğu kahvehanelerde kumar oynatan ve kumar oynayan şahısları borçlandırarak örgüte haksız kazanç sağlayan, liderliğini Y.K. yöneticiliğini C.Y. adlı şahısların yaptığı ‘Kaçarlar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik, 25 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Örgüt mensubu olduğu belirlenen 15 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara genelinde uyuşturucu ve silah ticareti faaliyetleri yürüten suç örgütünün, doğu illerinden getirdikleri uyuşturucu ve silahları dikkat çekmemek ismine aşevi olarak işlettikleri kafenin alt katında fakir vatandaşlara yemek dağıtımı isimi altında sattıkları ve burayı örgütün merkezi haline getirdiklerini belirledi.

Suç örgütü mensuplarının, temin ettikleri uyuşturucu maddeleri polis takibine takılmamak için kiraladıkları araçlarla dağıttıkları ve kiralık araçları Rent A Car işi yapan örgüt mensubu şahıstan temin ettikleri belirlendi.

Soruşturma kapsamında, 1 kilo 625 gram toz esrar, 2 bin 361 tane satışı özel reçeteye tabi olan uyuşturucu hap, 15 gram metamfetamin, 50 tane extacy, 13 tane ruhsatsız tabanca, 18 tane şarjör, çok sayıda değişik marka ve ebatlarda fişek, 1 tane çelik yelek ve 1 tane pompalı tüfek ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.