Kabine toplantısının gündeminde 3600 ek gösterge ve asgari ücret var!

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığından Beştepe’de toplanacak. Toplantıda, terörle mücadelede, asgari ücret zammı ve koronavirüsle mücadele öncelikli gündem maddesi.
Takip et
Kabine toplantısının gündeminde 3600 ek gösterge ve asgari ücret var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak.

SINIR ÖTESİ OPERASYON OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik olası operasyon açıklaması sonrası sahadaki son vaziyet gözden geçirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde devam eden operasyonlara ilişkin kapsamlı bir sunum yapacak.

ABD İLE F-35/F-36 GÖRÜŞMELERİ

ABD’ye F-35 savaş uçaklarının alımı için 1,4 milyar dolar para ödemişti. Türkiye’nin programdan tek taraflı çıkarılmasının sonrasında F-16’ların modernizasyonu gündeme geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden arasında yapılan görüşmede iletişim mekanizmasının kurulması kararı alındı. Milli Savunma Bakanı Akar, sürece ilişkin Kabine’yi bilgilendirecek.

ARTAN KORONAVİRÜS VAKALARI

Koronavirüs ile mücadele toplantıdaki başlıklar arasında. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu tavsiye kararlarını Kabine ile paylaşacak.
Turkovac aşısında FAZ-3 çalışması devam ediyor. Yerli aşı şu ana kadar ortalama 8 bin gönüllüye uygulandı. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarında gelinen son noktaya ilişkin de Kabineyi bilgilendirecek.

3600 EK GÖSTERGE KONUSU VE ASGARİ ÜCRETE ZAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 senesinde çıkarılacağı belirttiği düzenleme için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde çalışma başlatıldı. Bu çalışmalara ilişkin Bakan Vedat Bilgin Kabineye bilgi verecek. Bununla beraber asgari ücret konusu da masada olacak.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın toplantısı yapması planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.